Aşık Veysel türkülerle anıldı

Halk ozanı Aşık Veysel, Çerkezköy Türk Müziği Kültür Evi Derneği’nin düzenlediği program ile anıldı. Şef Hüsnü Tiryaki öncülüğündeki Çerkezköy Türk Müziği Kültür Evi korosu halk ozanı Aşık Veysel’in türküleriyle dinleyenlere eşsiz bir müzik ziyafeti sundu.

Aşık Veysel türkülerle anıldı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonunda düzenlenen Aşık Veysel’i Anma Programına Çerkezköy OSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Kurumsal İletişim Müdürü Gökhan İnce ve çok sayıda müziksever katıldı. Programın açılışında konuşan Çerkezköy Türk Müziği Kültür Evi Derneği Başkanı Ali Günal Kahramanoğlu, “Programımızı geleneksel hale getirdik. Bölgemizin bu salonunda Türk Müziği Kültür Evi olarak sizlerle yılda iki kere buluşuyoruz. Sizlerle buluşmak bizleri mutlu ediyor. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu Aşık Veysel’i anma programında hepiniz büyük bir zevkle buradan ayrılacaksınız. Bugün 12 Mart İstiklal Marşımızın kabulünün 98. Yıl dönümü. Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve İstiklal Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ü de saygı ve minnetle anıyoruz.” dedi.

ÇİÇEK TAKDİM EDİLDİ

Ardından konuşan Çerkezköy OSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ise, “Çerkezköy ve Kapaklı’da sosyal dokuya hizmet edebiliyorsak, bir farkındalık oluşturabiliyorsak biz de mutlu oluyoruz. Yeter ki sizler bu etkinliklere gelin, bizleri yalnız bırakmayın. Herkese iyi dinletiler diliyorum.” dedi. Konuşmaların ardından Özdoğan tarafından Şef Hüsnü Tiryaki’ çiçek takdim edildi.
Program Şef Hüsnü Tiryaki öncülüğündeki Çerkezköy Türk Müziği Kültür Evi korosunun aralarında  ‘Kul Olayım Kalem Tutan Ellere’, ‘Seherde Ağlayan Bülbül’,  ‘Güzelliğin On Par Etmez’ adlı türkülerinde olduğu 15 türküyü seslendirmesiyle devam etti.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510