Hababam sınıfı kahkahaya boğdu

Rıfat Ilgaz'ın ölümsüz eseri "Hababam Sınıfı"nın aslına sadık kalınarak hazırlanan müzikli oyun, tiyatroseverlerle buluştu. ÇOSB konferans salonunda sahnelenen oyun davetlileri kahkaya boğdu.

Hababam sınıfı kahkahaya boğdu

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen programa Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Vize Kaymakamı Soner Zeybek, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ve çok sayıda davetli katıldı.

DEV KADRO

Hababam Sınıfı romanı ile kitaplarına sadık kalınarak hazırlanan eseri, Celal Tak, Caner Alkaya ve Murat Karasu oyunlaştırdı. Karasu'nun yönettiği müzikal tadındaki oyunda, öğrenci rollerini oynayan 12 genç oyuncuya, 7 usta oyuncu ile 5 müzisyen eşlik etti.
Oyunda, "Kel Mahmut" karakterini Sezai Altekin, "Vak Vak Rıza"yı Salih Kalyon, "Susak Cafer"i Nuri Gökaşan, "Badi Ekrem"i ise Beyti Engin canlandırdı. Eserde ayrıca Celal Tak, Caner Alkaya, Şebnem Ünaldı, Bucan Ekin Şimşek, Onur Apaydın, Arda Başkan, Harun Reisoğlu, Aykut Yılmaz, Yiğit Yapıcı, Atakan Gökoğlan, Umutcan Vicnelioğlu, Gizem Kandemir, Başak Gümülcinelioğlu, Dilan Demircioğlu ve Başak Özkan rol aldı.

banner287
İki perdelik eserde, Melih Kibar'ın orijinal müziğinin yanı sıra anonim şarkı ve türküler de aranje edilerek kullanıldı. 
Tiyatro oyunun sonunda Kaymakam Yüzer ve ÇOSB Yönetim Kurul Başkanı Sözdinler, oyunculara çiçek takdim etti.  
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fehmi
Fehmi - 11 ay Önce

Butiyatromirackandili aksami neden oluyo çok yanlış bikti millet tiyatro dan

Sanayici
Sanayici - 11 ay Önce

Maalesef Organize sanayi bölgesinin düzenlemiş olduğu bir etkinliğin bu denli siyasi içerikli olması beni ve diğer izleyenleri üzmüştür. Organize sanayi bölgesi kurumunun yapmış olduğu etkinliklerin tamamen siyasetten uzak bir tutum sergilemesi gerekmektedir. Organizasyonları takip eden ve seçim yapan arkadaşların böyle bir talihsizlik içinde olmaları endişe vericidir.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306