İlgiyle izlendi

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Müdürlüğü kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde yeni bir gösteriye daha ev sahipliği yaptı.Tiyatroadam oyuncuları tarafından sahnelenen "İntiharın Genel Provası" oyunu ÇOSB Konferans Salonunda sahnelendi.

İlgiyle izlendi

Çerkezköy Bakış - Tiyatroyu izlemeye; Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Vize Kaymakamı Soner Zeybek, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Natan Yakuppur, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Elay, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’ın yanı sıra yüzlerce tiyatrosever katıldı.

Zaman zaman duygulandıran, zaman zaman neşelendiren oyun büyük beğeni topladı. 2 perde halinde sahnelenen tiyatro bitiminde oyuncular, seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Tiyatronun bitiminde günün anısına protokol tarafından oyunculara çiçek takdim edildi.

Oyunun hikayesi ise şöyle: “Tuna köprüsüne intihar etmek için çıkan bir mimar, atlamadan önce son kez sevgilisine telefon eder. Sevgilisi onu atlamaması için ikna etmeye çalışırken bir balıkçı gelir ve nehre atlamaması için yalvarır. Olaya bir de nehirden geçen geminin kaptanı dahil olunca, işler karışık, acınacak derecede komik ve bir o kadar da garip bir hal almaya başlar.”

İntiharın Genel Provası”, 20. Yüzyılın Balkanlar’dan çıkmış en keskin kalemlerinden biri olarak anılan Duşan Kovaçeviç’in kendine has üslubuyla, kara mizah tarzında kaleme aldığı, alaycı ve sarsıcı bir sistem eleştirisi... Emrah Eren’in yönettiği ‘İntiharın Genel Provası’nda Erdem Akakçe, Fatih Koyunoğlu, Kadir Çermik, Selen Öztürk rol aldı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306