Mandalı, Vezirköprü’de güreşleri izledi

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde Kültür, Sanat, Doğa ve Turizm Festivali etkinlikleri kapsamında yapılan 14. Kunduz Yağlı Güreşleri’ne Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da katıldı.Mandalı “Kapaklı’da yaşayan Samsunlu hemşerilerimizin sayısı oldukça fazla bugün buraya gelerek onların heyecanına ortak olmaya çalıştık. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

Çerkezköy bakış
Mandalı, Vezirköprü’de güreşleri izledi

Çerkezköy Bakış - Kültür, Sanat, Doğa ve Turizm Festivali etkinlikleri kapsamında yapılan 14. Kunduz Yağlı Güreşleri’ne 64'ü başpehlivan olmak üzere bin 40 güreşçi katıldı. Kapaklı’da yaşayan çok sayıda Samsunlunun da katıldığı etkinliğe katılan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı,Kunduz Yaylası’nın muhteşem bulduğunu belirterek, “Kapaklı’da yaşayan iş adamımız Bilal Acar burada 4 yıldır güzel organizasyonlara imza atıyor. Burada yine oldukça coşkunun yüksek olduğu bir güreş şöleni izledik. Kapaklı’da yaşayan Samsunlu hemşerilerimizin sayısı oldukça fazla bugün buraya gelerek onların heyecanına ortak olmaya çalıştık. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

FERHAT ATLI BAŞPEHLİVAN OLDU

Kunduz Yaylası'nda gerçekleştirilen yağlı güreşlere, 64'ü başpehlivan olmak üzere bin 40 güreşçi katıldı. Samsun Vezirköprü Kunduz Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde final de Şaban Yılmaz’ı yenen Fatih Atlı başpehlivan oldu.

5 ADAY AĞALIK İÇİN YARIŞTI

Yapılan geçit töreninin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sesinden dinlenen İstiklal Marşı'na vatandaşlar da eşlik etti.AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, "Buradaki birlik ve beraberlik, güzel buluşma ruhuyla birlikte ben inanıyorum ki bugünlerde en çok ihtiyacımız olan güçlü mesajı bugün Vezirköprü'den veriyoruz. Ben ata sporumuzu yaşatmak için mücadele verenlere çok teşekkür ediyorum." dedi.Konuşmanın ardından güreş ağası yarışması yapıldı. 5 adayın yarıştığı ağalık mücadelesini 250 bin lira veren iş adamı Halil İbrahim Çiçek kazandı.

KAPAKLI’NIN TANINAN İSİMLERİ DE KATILDI

Festivale, Karaaslan'ın yanı sıra Samsun Valisi Osman Kaymak, MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ve Kapaklı’nın tanınan isimleri Bilal Acar, Erol Buz, Kapaklı Samsunlular Dernek Başkanı Mustafa Önder ile vatandaşlar katıldı.

banner287

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510