Türk Halk Müziği konseri düzenlenecek

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Müdürlüğü kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında yeni bir konsere daha ev sahipliği yapacak.

Türk Halk Müziği konseri düzenlenecek

Çerkezköy Bakış - Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi Adile Kurt Karatepe’nin vereceği konser, 21 Şubat 2019 Perşembe günü Saat:   19:30’da, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Konferans Salonunda gerçekleşecek.

BİRBİRİNDEN GÜZEL TÜRKÜLERİ SESLENDİRECEK

Sanayideki büyüme ve başarısının yanı sıra her ay gerçekleştirdiği kültür ve sanat etkinlikleri ile dikkat çeken Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Müdürlüğü önemli bir konsere daha ev sahipliği yapacak.  TRT Türk Halk Müziği sanatçısı Adile Kurt Karatepe bu akşam 19.30’da Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Konferans Salonunda gerçekleşecek konserde birbirinden güzel türküleri seslendirecek.

banner287
TİYATRO, GÖSTERİ VE KONSER ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

Birçok tiyatro oyunu ve dans topluluğu gösterisinin yanı sıra konserlere ev sahipliği de yapan Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Müdürlüğü geçtiğimiz yıllarda dünyaca ünlü besteci ve piyanist Anjelika Akbar, İdil Biret ve Fazıl Say’ı da ağırlamıştı.

ADİLE KURT KARATEPE KİMDİR?

Türk halk müziği ses sanatçısı. 1972 yılında İstanbul’da doğdu. Konservatuarı birincilikle bitirdi. Evli. 1995’ten bu yana TRT sanatçısı. TRT’ye girmeden önce Neriman Altındağ Tüfekçi ile birlikte çalıştı. Özel bir kanalda ve TRT Müzik kanalında programlar hazırladı, sundu, ses sanatçılığı yaptı. Bağlama çalıyor. Ayrıca Kerkük türkü ve hoyratları ile ilgili bir tez çalışması var. 19 Mayıs Üniversitesi’nden onur ödülü aldı. “Selam olsun türkülere” adlı solo albümü ve bazı özel çalışmalar var.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 15:49

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510