Kurallara kimse uymuyor!

Çerkezköy'ün en işlek caddeleri olan Atatürk ve Öztrak Caddelerinde 'Paralel Park' yapılması  yönündeki uyarı tabelaları netice vermiyor. Tek-Park görevlileri de paralel parka sürücüleri yönlendirmeyince cadde üzerinde alışagelmiş çapraz park düzeni ve çift sıra park devam etiği için trafik akışı olumsuz etkileniyor.

Kurallara kimse uymuyor!

Çerkezköy Bakış - Paralel yerine çapraz parklanmalar Atatürk Caddesi üzerinde trafik yoğunluğunu arttırıyor.

SÜRÜCÜLER ÇİLEDEN ÇIKIYOR

Türkiye’nin en hızlı göç alan ilçelerinin başında gelen Çerkezköy’de artan nüfusla beraber trafik yoğunluğu da artıyor.  İlçenin en işlek caddeleri olan Atatürk ve Öztrak caddelerindeki araç parklanmaları trafik akışını olumsuz etkiliyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Yola Paralel Park’ uyarılarını dikkate almayan sürücüler cadde üzerinde alışagelmiş çapraz parklanmalar ile trafik sağlı sollu birer şeridi kapatarak trafik seyrini yavaşlatıyor. Çapraz parklara bir de ikinci sıra parklar eklenince Çerkezköylü sürücüler trafikte çileden çıkıyor.

KURAL TANINMIYOR!

Cadde esnafı ile vatandaşlar sürücülerin kuralları hiçe saydıklarını ve paralel park yapmadıklarından dolayı trafiğin yoğunlaştığını söylediler.
TEK-PARK GÖREVİLLERİ DE UYARMIYOR

Tek Park personellerinin de sürücüleri paralel park yapmaları yönünde uyarmaması ve yönlendirmemesi sonucu hiçbir sürücü de kurallara uymuyor.
 

Yorumlar 1
mahmut 12 Haziran 2020 10:40

trafik polisi görev yapsa böyle olmaz