Kurban Satış ve Kesim Yeri hazırlandı

Çerkezköy'de Kurban Satış ve Kesim Yeri olarak Pınarça yolu üzerindeki alan hazırlandı. Alandaki çalışmaların tamamlandığını ve kurbanlık hayvan satıcılarının gelmeye başladığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, '24 Haziran Cuma günü itibari ile Kurban Satış ve Kesim Yerimiz vatandaşlarımızın girişine açılacak.' dedi.

Kurban Satış ve Kesim Yeri hazırlandı

Çerkezköy Bakış  - Kurban Bayramına sayılı günler kalırken, Çerkezköy Belediyesi de Kurban Satış ve Kesim Yeri’ndeki çalışmaları tamamladı.

EKSİKLİKLER GİDERİLDİ

Çerkezköy Belediyesi Kurban Satış ve Kesim Yeri’ndeki çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kurban Satış ve Kesim Yerimizdeki düzenleme çalışmalarımızı tamamladık. Çalışmalar çerçevesinde Kurban Satış ve Kesim Yeri’nin eksikliklerini gidererek, dezenfekte edip yeniledik. Alanımızın zeminine malzeme sererek, yer işaretlemelerini yaptık. Su hattının da elden geçirildiği, mescid, bay ve bayan tuvaletler ile banyo imkanının bulunduğu Kurban Satış ve Kesim Yeri’nde, Kurban Bayramı süresince vatandaşlarımızın olası su kesintilerinde sıkıntı yaşamamaları için koyduğumuz su deposunun bakımını yaptık. Aydınlatmamızı elden geçirdik ve otopark alanımızı düzenledik. Kurban Satış ve Kesim Yerimize gelecek olan kurbanlıkların kontrolü için Veterinerimizi görevlendirerek, alandaki güvenlik önlemlerimizi aldık” ifadelerini kullandı.

24 HAZİRAN’DA VATANDAŞLARIN GİRİŞİNE AÇILACAK

Kurban Satış ve Kesim Yeri’nde hayvan satıcılarının çadırlarını kurmaya başladıklarını sözlerine ekleyen Başkan Akay, “ 24 Haziran Cuma günü itibari ile Kurban Satış ve Kesim Yerimiz vatandaşlarımızın girişine açılacak. Hem vatandaşlarımızın hem de kurban satıcılarımızın sorunsuz bir bayram geçirmesi için Kurban Satış ve Kesim Yerimizi hazırladık. Hijyen kurallarına uygun olan kesim yerimizde Kurban Bayramı boyunca vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz” açıklamalarında bulundu.