Kürklü: Büyük başarılara imza atıyoruz

1 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilen Liseleri Geçiş Sınavında, Çerkezköy Özel Gülerçin Koleji'nden 56 öğrenci katılım gösterdi. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Ömer Kürklü, 'Kurumumuz sınav sistemi değişse bile yapılan tüm sınavlarda her yıl 8. sınıflarımızın yüzde 50-60'ını Fen Liselerine yerleştirerek büyük başarılara imza atıyor.' dedi.

Kürklü: Büyük başarılara imza atıyoruz

Çerkezköy Bakış - 1 milyondan fazla öğrencinin girdiği Liselere Geçiş Sınavı’nın sonuçları 24 Haziran tarihinde açıklandı. Gülerçin Koleji Okul Müdürü Ömer Kürklü, öğrencilerinin elde ettiği başarılar hakkında bir açıklama yaptı. 10. Kuruluş yıldönümlerinde başarılarının devam etmesinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Kürklü, “10 Yıllık eğitim öğretim süresince SBS, OKS, TEOG ve LGS gibi birçok sınav sistemine öğrenci hazırlayan kurumumuz sınav sistemi değişse bile yapılan tüm sınavlarda her yıl 8. Sınıflarımızın yüzde 50-60’ını Fen Liselerine yerleştirerek  büyük başarılara imza atıyor. Türkiye’nin önde gelen, nitelikli liselerine öğrenci yerleştirerek öğrencilerimizin gelecek yaşantılarına önemli temeller atıyoruz. 10 yıllık tecrübesiyle hareket eden Gülerçin Koleji, bu yıl da öğrencilerini Türkiye’nin en seçkin liselerine yerleştireceğinden hiç şüphemiz yok.  Bölgenin akademik ve sosyal anlamda parlayan yıldızı olan Gülerçin Koleji, Türkiye Lider Marka ödülleri 2019 kapsamında En iyi Eğitim Veren Kurum ödülüne layık görüldü. Alanında uzman eğitim kadrosu ile yoluna devam ederek daha iyi başarılar için çalışmalarımıza gelecek yılda da hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.

“TÜRKİYE’DE EĞİTİMİN ÖNCÜ ADRESİ OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA KANITLAMIŞTIR”

Eğitimin öncü adreslerinden bir tanesi olduklarını belirten Kürklü, “10 Yıldır eğitim- öğretim hayatının başta gelen okullarından olan okulumuz, başarısını 10. yılında da katladı. Ortaokul temelini Gülerçin Koleji’nde atan öğrenciler, Gülerçin Koleji’nin sistemli, planlı, çalışmaları, uzman eğitim kadrosunun öz verisi ile başarılını kuşaktan kuşağa aktarıyor. 1 Haziran 2019 tarihinde yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı. Değişen sisteme çok hızlı bir şekilde entegre olarak öğrencilerimizi planlı ve programlı giderek en iyi şekilde sınava hazırlayan Gülerçin Koleji, bu yıl LGS’de de güzel başarılar elde etti. Bir sene boyunca özverili çalışan öğrencilerimiz, emeklerinin karşılığını alarak veli ve öğretmenlerini gururlandırdılar.  Resmi sınav sonuçlarına göre 56 öğrencimizin katıldığı sınavda yüzde 0-2 dilimleri arasında 9 öğrenci, yüzde 2-5 dilimleri arasında 14 öğrenci, 5-10 dilimleri arasında 7 öğrenci, yüzde 10’luk dilimleri arasında ise 30 öğrencimiz bulunuyor. 56 öğrencimizin 30’a yakını Türkiye’nin seçkin Fen Liselerine kazandırarak bölgede ve Türkiye’de eğitimin öncü adresi olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Bu başarıda emeği geçen ve bizlere bu gururu yaşatan tüm öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.” ifadelerini kullandı.