Kursiyerlere sertifikaları verildi

Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü işbirliğinde açılan kültür ve sanat akademisi kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Kursiyerlere sertifikaları verildi

Çerkezköy Bakış- Sertifika töreni Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törene Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, kursiyerler ve davetliler katıldı.

“İNŞALLAH BU SALONLARI DOLDURACAĞIZ”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören sinevizyon gösterisi ile devam etti. Törende bir konuşma gerçekleştiren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bugün 2021 yılında mart ayında başladığımız kursların bir kısmının sertifikalarını sizlere takdim etmek, bu yıl içinde yapılan eğitimlerin sonucu olan sertifikaları  sizlere ulaştırmak için bir aradayız. Aslında 2021 yılı bizim uzun zamandan sonra umutla beklediğimiz bu güzel mekanı kültür ve sanat etkinlikleriyle bir araya getirmek, sizleri buluşturmak, çok daha fazla kurslar açarak çocuklarımıza, gençlerimize, hemşehrilerimize kültür ve sanat etkinlikleriyle bira araya getirmek arzusuyla uzun bir hayal döneminden sonra böyle bir kültür merkezini Çerkezköy’de buluşturmuştuk. 2020 yılı başı itibariyle hayata geçirdiğimiz işlevsel hale gelen bu güzel mekanı bu bina tamamlandıktan sonra artık kültür sanatla buluşturmak, bunu Çerkezköylü hemşerilerimizle, Çerkezköylü çocuklarla bir araya getirmek hevesimiz bir nebze olsa kursağımızda kalmıştı. Çünkü 2020 yılı 2021 yılı ve halen devam etmekte olan artık sona erdiğini görmekten mutluluk duyduğumuz Kovid döneminde maalesef bu kapalı alanlar artık işlevinden uzak hale gelmişti. 2021 yılında yine bu çerçevede geçen bir yıl olmasına rağmen biz başlangıç yılı itibariyle gitar, bağlama, resim, sanat, piyano, Türk sanat müziği, çocuk korosu, ukulele ve basit iğne teknikleri gibi branşlarda açtığımız kurslarda yaklaşık 260 kursiyerimize hizmet verdik. Bugün de yaklaşık 65 kursiyerimiz sertifika alma hakkını kazandı. Biz bu hevesle 2021-2022 dönemine giriyoruz. Öncelikle bu kurslara katılan herkese ben yürekten teşekkür ediyorum. Bu güzelliğin daha da büyüyerek Çerkezköy’de kültür ve sanat etkinliklerinin daha da büyüyerek önümüze çıkacağı günleri özlemle beklediğimi ifade etmek istiyorum. Bu güzel salonlar inşallah kültür sanat etkinliğiyle dolup taşacak. Bu sayılar binlerle ifade edilen noktalara gelecek. Ve biz elimizden geldiğince Çerkezköy’deki kültür ve sanatı daha fazla neler yapabiliriz düşüncesiyle arttırarak inşallah bu salonları dolduracağız.” dedi. Başkan Akay’ın konuşmasının ardından kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.