Engelli vatandaşlara yardım eli

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 19 Kasım 2014 Çarşamba günü saat 11.00’de Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Nazif Balcı ile birlikte engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, ihtiyaçları doğrultusunda Arda Çınar ve Mustafa Kaymakçı’ya tekerlekli sandalye hediye ettiler.

Engelli vatandaşlara yardım eli
Çerkezköy Bakış - Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 19 Kasım 2014 Çarşamba günü saat 11.00’de Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Nazif Balcı ile birlikte engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, ihtiyaçları doğrultusunda Arda Çınar ve Mustafa Kaymakçı’ya tekerlekli sandalye hediye ettiler. 
HAYATI KOLAYLAŞACAK
Ağır epilepsi ve ortopedik engelli olan 9 yaşındaki Arda’nın annesi ve babası Erkan ile Perihan Çınar, çocuklarının tek göz oda içerisinde sıkıldığını, Arda’yı dışarı çıkartmak istediklerinde ise büyük zorluklarla karşılaştıklarını ve hediye edilen tekerlekli sandalye sayesinde artık Arda’yı kolaylıkla dışarıya çıkarabileceklerini ifade ettiler.TEŞEKKÜR ETTİLER
Ortopedik engelli olan Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Mustafa Kaymakçı’nın annesi Nihal Kahraman ise hediye edilen tekerlekli sandalye sayesinde oğlunun mutluluğunun gözlerinden okunduğunu belirtip, Mustafa’nın hevesli çalışkan bir öğrenci olduğunu, evinin merkeze uzaklığından dolayı Mustafa’yı okula götürüp getirirken yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul da Mustafa’nın okula gidip gelirken zorluklarla karşılaşmaması için gerekli yardımı yapacağını ve bu konuyu çözüme kavuşturacağını belirtti.
Engelli vatandaşların aileleri duydukları memnuniyeti dile getirip, Malkara Belediyesi’nin yapmış olduğu tekerlekli sandalye yardımından dolayı Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Nazif Balcı’ya teşekkür ettiler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 16:47

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510