Malkara Belediyesi’nin hat, ebru ve tezhip kursları başladı

Malkara Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği hat, tezhip ve ebru kursları 7 Temmuz 2015 Salı günü saat 13.30’da Belediye Akademisinde verilmeye başladı.

Malkara Belediyesi’nin hat, ebru ve tezhip kursları başladı
Çerkezköy Bakış - Malkara Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği hat, tezhip ve ebru kursları 7 Temmuz 2015 Salı günü saat 13.30’da Belediye Akademisinde verilmeye başladı.Ayça Bilgin eğitmenliğinde verilen hat, tezhip ve ebru kursları onar kişilik özel sınıflarda ilk etapta hafta içi her gün olmak üzere günde altışar saatten iki ay boyunca devam edecek.

KADINLARIMIZ ARTIK ÜRETECEK

Malkara Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Nazif Balcı; “Sizler bu işi hobi olarak yapabilirsiniz. Balabancık’ta bu işi yaptığımız zamanda kursa gelip öğrenen arkadaşlar arasında şu an bu işi internet üzerinden profesyonel olarak satışını yapanlar var ve bu çok hoş bir durum. Hat, tezhip ve ebru kurslarının diğer kurslardan erken başlamasının sebebi, kurs bittiğinde Şehitlik Caddemizin uygun bir yerinde hane bütçesine katkı sağlamak için öğrendiklerini uygulayıp, yaptıklarını satmak isteyenlere yardımcı olmaktır. Kurs sonunda ücret talep etmeden sizlere bu caddemizde yer vereceğiz. Her şeyin ötesinde kişisel gelişiminize destek vermek açısından çok hoş şeyler bunlar. Bu anlamda Malkara Belediyesi’nden sizlere sınırsız destek var. Yeter ki üretin, satın ve şehir bütçesine, aile bütçesine bir gelir sağlayın. Bu konuda bizden ne isterseniz her şey kabulümüzdür. Eminim ki, bu Malkara’da bir sektör haline gelecektir diye düşünüyorum. Balabancık’tan başladığına göre bu alanda ciddi bir sektör Malkara’da oluşturulabilir. Çünkü Türkiye’de bu alanda ciddi bir ihtiyaç var. Bugün her türlü festivalde özellikle sahil kasabalarındaki festivallere gitseniz en az iki üç tane tabak üzerine yazan, bardak üzerine yazan hat, tezhip ustaları, sanatçıları görürsünüz. Geleceğimizde ve kültürümüzde olan bir şey bu. Sizin de bu işe gönül veren kişiler olarak, belki hepiniz bu işi yapmayabilirsiniz sadece giyime yapmak isteyen, çocuklarıma yapmak istiyorum diyenler olabilir. Bu işi endüstriyel anlamda yapmak isteyen kişilere biz her türlü desteği vereceğiz. Bunun bir parçası takı tasarımıydı, aynı stantları Şehitlik Caddesi’nde oluşturacak, stantlara takı tasarımını da biz dahil edeceğiz. Malkara’da üreten kadın bizim için çok değerli ve çok önemli. Eminim ki siz de aynı şeyleri düşünüyorsunuz. Hem aile olarak hem kent olarak yaşam seviyemizin kalitesini yükseltecektir. Onun için üreten kadın gerçekten bizim için çok önemli. Özellikle Başkan Bey’in bu konuda çok hassasiyeti var, bunun üzerinde çok duruyor. Sizler üretmeye çalıştığınız sürece bizden yana her türlü desteği bulacağınıza emin olabilirsiniz. Kolaylıklar diliyorum. Eminim ki, keyifli bir çalışma olacaktır. Ürünler ortaya çıkmaya başladığında tekrar görüşeceğiz. Gerçekten çok keyifli müthiş bir haz oluşacaktır.
Malkara kadını artık üreten ve istihdama, kent ekonomisine katkısı olan kadın olacaktır. Bizden yöne her türlü destek vardır” diyerek konuşmasını yaptı.Malkara Belediyesi Meclis Üyesi, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nuran Başkütük ise; “Kursa katılan arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz. Hep beraber güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum” dedi.
banner287

YENİ KURSLAR YOLDA

Resmi açılışı 22 Temmuz 2015 Çarşamba günü yapılacak olan Belediye Akademisinde 22 Temmuz'dan sonra ahşap boyama, jel mumu, takı tasarım, cam seramik boyama, dekoratif mum yapımı ve keçeden bebek odası tasarımı kursları da verilmeye başlanılacak.
Ayrıca Belediye Akademisinin yan tarafında yapımına devam edilen bahçe düzenlemesi de en yakın zamanda bitirilecek olup, akademinin bahçesinde şimşir ağaçları ve renkli taşlar yer alacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2015, 15:13

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306