Malkara'dan Elazığ ve Malatya'ya yardım eli

Malkara Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından organize edilen yardım kampanyası kapsamında toplanan malzemeler, AFAD koordinasyonunda yola çıkarılmak üzere Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Malkara'dan Elazığ ve Malatya'ya yardım eli

Çerkezköy Bakış - Yardım kamyonunun gönderilmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremler ülkemizi ve milletimizi derinden sarsmıştır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımız tüm Türkiye’nin acı kaybıdır. Deprem sonrasında tüm Türkiye’nin tek yürek olarak Elazığ ve Malatya’yı sahiplenmesi tüm dünyaya örnek oldu. Deprem sonrası ülkemizin tek yürek olduğu bu doğal afette biz de Malkara Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile birlikte yardım kampanyası organize ettik. Evindeki tarhanasını, bulgurunu, nohutunu, battaniyesini, kullanılmamış giysilerini, ısıtıcısını paylaşarak yardım kampanyasına destek veren Malkaralı hemşehrilerime ve Sivil Toplum Kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı olarak kurtulan afetzedelere ise acil şifalar diliyorum. Tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.
29 Ocak 2020 Çarşamba günü bir kamyon ile yola çıkarılan yardım malzemeleri, en kısa sürede Elazığ ve Malatya'daki depremzedelere ulaştırılacak.