MESS geri adım attı

Türk Metal Sendikası (TMS), Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile yapılan zam pazarlığı sürecinde istenilen oranı alamayınca 2 Şubat itibariyle grev kararı almıştı. Bu karar üzerine MESS, TMS ile tekrar görüşme talebinde bulundu.

MESS geri adım attı

Çerkezköy Bakış-MESS, TMS ile yapılan görüşmede, ilk 6 ay için işyeri ortalamasının yüzde 6,4’ü olarak, sosyal yardımlarda ise ilk yıl için yüzde 12,8 olarak artış önermişti. MESS’in yeni ücret ve sosyal haklardaki artış teklifi TMS kabul etmemiş ve masadan kalkarak eylem kararı almıştı. Daha sonra da TMS 2 Şubat itibariyle greve çıkacaklarını duyurmuştu.  Bu kararın ardından TMS Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikalardaki üyelerle bir araya gelmiş, grev kararını duyuru panosuna asmıştı.
TMS’nin aldığı grev kararı sonrası MESS geri adım atmak zorunda kaldı. MESS tıkanan Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri kapsamında TMS ile yeni bir görüşme talebinde bulundu. Buna göre taraflar 26 Ocak 2018 tarihinde sabah saat 09:00'da MESS'in İstanbul'daki Genel Merkezinde bir araya gelecekler.

Yorumlar 4
sali 28 Ocak 2018 05:58

Milli güvenlik bahane, her gün miting şahane! Bırakın bu ayakları her gün 3 defa oy toplamak için halkı toplamayı çok iyi biliyorlar

Ne olacak ki 26 Ocak 2018 20:05

Ne bekliyorsunuz aslanlarım %15 e en fazla %20e imza atar bu TıRTmETAL :) TOFAŞ AMELESİ Net ücret: Asgari Ücret :) saygılarımla CACIKMETALSENDİKASI

ilker 26 Ocak 2018 02:29

Lütfen vasiyetinizi düşünün çünkü onu her gün yazıyorsunuz.

İLKER 24 Ocak 2018 19:44

Başkan arkada emekçi kardeşlerin.