Meyve ve sebze fiyatları dudak uçuklatıyor

Çerkezköy'de son dönemlerde meyve ve sebze fiyatlarında yaşanan artışlar dudak uçuklatmaya devam ediyor. Pazar, manav ve marketlerde alıcı da satıcı da fiyatların yüksek olmasından yakınıyor.

Meyve ve sebze fiyatları dudak uçuklatıyor

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de manav, pazar ve marketlerde son zamanların en pahalı fiyatları hem vatandaşı hem satıcıyı huzursuz ediyor.

Rusya- Ukrayna Savaşı, akaryakıt fiyatlarının yüksek olması gibi nedenlerle yükselen fiyatlar, vatandaşın belini büküyor. Market ve pazarlara giden vatandaşlar, fiyatları görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Esnaf, ‘maliyetler nedeniyle fiyatlar yükseliyor’ diye dert yanarken, vatandaş ise eve eli boş dönmekten şikayet ediyor.

Sebze ve meyve  fiyatları (kilo)tezgahlarda şöyle, biberin 25 TL, domates 25 TL, salatalık 15 TL, patlıcan 25 TL, ıspanak 13 TL, mantarkilosu 30 TL, havuç 8 TL,  kabak 20 TL, dolmalık biber 28 TL, çilek 30 TL,  elma 10 TL, , brokoli 20 TL, portakal 7,5 TL, limon 6 TL. Patatesin 3 kilosu 20 TL, marulun tanesi 15 TL, maydanozun demeti 7 TL ve  taze soğanın demeti ise 5 TL’den satılıyor