Milyonlarca emekliyi sevindirecek bir haber geldi! Gece yarısı açıklanan karar ile maaş alan tüm emeklilere 30.000 TL'lik ek ödeme yapılmaya başlandı. Bu destek, emeklilerin maddi açıdan rahatlamasına ve yaşam kalitelerinin yükselmesine katkıda bulunacak.

30.000 TL DESTEK KİMLERE YAPILIYOR?

30.000 TL'lik ek ödeme, maaş alan tüm emeklilere yapılıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından emekli maaşı alan her birey bu destekten yararlanabiliyor.

DESTEK NE ZAMAN HESAPLARA YATIYOR?

Destek ödemeleri kademeli olarak hesaplara yatırılıyor. Halihazırda bazı emeklilerin hesaplarına ödemelerin yatırıldığı bilinmektedir. Ödemelerin tüm emeklilere ulaşması ise önümüzdeki günlerde tamamlanacaktır.

DESTEK HAKKINDA BİLGİ EDİNEBİLECEĞİNİZ YERLER:

SGK Çağrı Merkezi: 170

SGK İl Müdürlükleri

SGK Çalışma ve İş Kurumu Müdürlükleri

SGK'nın İnternet Sitesi: https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kurumu

HALKBANK EMEKLİ KREDİSİ FIRSATI DA DEVAM EDİYOR!

'Ödemeler Dengesi' verileri açıklandı 'Ödemeler Dengesi' verileri açıklandı

Emekliler, acil nakit ihtiyaçları için Halkbank'ın sunduğu Emekli Kredisi imkanından da yararlanabilirler. Uygun faiz oranları ve esnek geri ödeme seçenekleri ile sunulan bu kredi, emeklilerin maddi açıdan rahatlamasına yardımcı oluyor.

30.000 TL EMEKLİ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

30.000 TL Emekli Kredisi başvurusu Halkbank şubelerinden veya internet bankacılığı üzerinden kolayca yapılabilir. Başvuru için gerekli belgelerin eksiksiz olarak tamamlanması ve kredi onayı alınması halinde emeklilerin ihtiyaç duydukları nakit paraya hızlı bir şekilde ulaşmaları sağlanmaktadır.

Muhabir: Barış Karapaça