Minareyi çalan kılıfını hazırlar…

Hırsızlığı ve haksızlığı alışkanlık haline getirenler için ahlaki yasalardan bahsetmek mümkün değildir. Bu tür insanlar yaptıkları her türlü dalavereyi örtecek bir takım yollara başvururlar. Bu zihniyetteki insanlar hırsızlıklarına ve haksızlıklarına hem ellerindeki yetkileri alet ederler hem de yaptıklarını örtbas edebilmek için ellerindeki yetkiyi hiç çekinmeden kullanırlar. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki gerçekler bulutların arkasındaki güneşe benzemektedir. Ne kadar gizlemeye çalışılsa da bir gün mutlaka ortaya çıkar.

İnsanlar hırsızlık ve haksızlık yapacak kadar alçalırlarsa bu ahlaksızlıklarını her yolu deneyerek kapatmakta hiçbir mahsur görmezler. Bunu bilen atalarımız, “Minareyi çalan kılıfını hazırlar” demişlerdir.

Geçtiğimiz hafta gazetemizde belediye temizlik işlerinde çalışan ve bir takım araştırmalar içine girdiği için görevinden alındığını iddia eden Ufuk Gökmen’in, Çerkezköy Belediyesi’ne ait olan çöp konteynerlerinin Kızılpınar’daki atölyede boyanıp, Edirne ili, Uzunköprü ilçesine bağlı Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı İmdat Özgör’ün köyü olan Bıldır’a götürüldüğü iddiasını gündeme taşımıştık.

İddia üzerine Bıldır köyüne gittik. Konteynerleri yerinde görüntüledik. Köylülerle yaptığımız görüşmede Özgör’ün konteynerleri Bıldır’a gönderdiğini ve kendisine minnettar olduklarını öğrendik. Biz köye sadece konteyner götürüldüğü iddiasıyla gitmiştik. Oysaki Özgör’ün köyüne sadece konteyner değil, oturma bankları da gönderdiğini köylülerden öğrendik.

Haberimiz üzerine yazılı açıklama yapan Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı İmdat Özgör, konteynerlerin Çerkezköy Belediyesi envanterine kayıtlı olmadığını Çöp Konteyner firmalarının hibesi olduğunu söylüyordu. Oysaki konteynerlerin üzerindeki boyaların altında Çerkezköy Belediyesi yazıları bariz belliydi.

Biz de yıllardır ticaret işiyle uğraşmaktayız. Her ay tonlarca kağıt tüketmekteyiz. Ama bu güne kadar hiçbir kağıtçıdan bir paket kağıt hibe teklifi dahi almadık.

Ülkemizin birçok yerinde bu tür hibeler yapılmaktadır. Fakat bu hibeler belediye meclis kararıyla yapılmaktadır.

Kaldı ki, asfalta bir karış yama yapıldığında sanki bütün cadde asfaltlanmış gibi sosyal medya hesaplarından reklam yapan Çerkezköy Belediyesi, bu hibe yoluyla gönderildiği söylenen konteynerlerin reklamını sosyal medya hesaplarından neden yapmamıştır?

Bıldır köyü Edirne ili Uzunköprü ilçesine bağlı bir köydür. Kendi ili ve ilçesi dururken neden Çerkezköy Belediyesi’nden konteyner yardımı talebinde bulunmuştur? Anlamak mümkün değil!..

Bütün bu ayrıntılar kamuoyu vicdanını rahatlatsa da benim vicdanımı rahatlatmamaktadır.

Yapmış olduğumuz bu haberi Cumhuriyet Savcılarının ve İçişleri Bakanlığı’nın ihbar kabul edip, konuyla ilgili soruşturma başlatması kamuoyunun vicdanının rahatlamasını sağlayacaktır.

3-5 konteyner 3-5 bank deyip geçmemek lazımdır. Bütün bunlar 3-5 konteynerle, 3-5 bank ile başlar. Sonra bir bakmışsınız ki, Çerkezköy elden gitmiş..!

Kafa karıştıran sorular:

  • Özgör’ün açıklamasında söylediği çöp konteyner firmaları madem ki hibe yoluyla bu konteynerleri bağışladı. Neden üzerine Bıldır Köyü yazmadı da Çerkezköy Belediyesi yazdı?
  • Firma madem hibe yapıyordu, neden konteynerlerin üzerine ….......... firması tarafından hibe edilmiştir ibaresi kullanmadı?
  • Bıldır köyüne gönderilen banklar da bank üreten firmalar tarafından mı hibe edildi?
  • Madem her şey yasaldı, konteynerler hibe yoluyla köy muhtarlığına teslim edildi. Haber gazetemiz sayfalarına taşındıktan sonra köydeki konteynerler ve banklar 2 görevli tarafından neden toplanarak depolandı?
  • Çerkezköy Belediyesi konteyner alımı yaparken, kendi ilçesinde konteyner ihtiyacı bulunurken neden önce kendi ihtiyaçlarını bu hibe konteynerler ile karşılamadı?
  • Bıldır muhtarlığından geldiği iddia edilen talep yazısında neden iki farklı yazı karakteri kullanılmış? Metin başka karakter, muhtar adı ve soyadı başka karakter!..
  • Öyle konteyner hibe edecek kadar büyük firmalar, genellikle resmi yazışmalarını Antetli Kağıt ile yaparlar. Acaba, hibe yapan firma neden boş kağıda hibe yazısı yazmıştır?

Bütün bunlar atalarımızın “Minareyi çalan kılıfını hazırlar” sözünü bize hatırlattı.

Değerli okurlarım, sizi bilmem ama, Özgör’ün açıklamalarını biz yemedik.

Kalın sağlıcakla…

Ne zaman adam oluruz?

Çerkezköy’de onlarca demirci ve kaynakçı esnaf varken, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde faaliyet gösteren bir firmaya 47 bin TL’ye doğrudan teminle demir ve kaynak işi vermediğimiz zaman…

(Çerkezköy’de böyle bir iş yapılacağı duyulmamışken, Çanakkale Gelibolu’dan duyulması sizce manidar değil mi? Çanakkale Gelibolu ile olan bağlar derinden araştırılmalı…)

YORUM EKLE
YORUMLAR
tayfun
tayfun - 2 yıl Önce

Sen isini yap kardesim helal olsun dogrulari yazsigin zaman elbette birilerinin isine gelmeyecek bizde yazdik vahap akaya soyde cerkezkoyu beraber yonetecektik kizilpinar yolarinda oeeaan olduk bir mutahitin eline teslim edip ugramiyorlar bile servis araclari ekmegini kazanmaya calisanlar aldiklari parayi aylardir sanayiye veriyorlar derdimizi anlatalim dedik teskide cerkwzkoy belediyeside hemen engelledi 30 tirilyon verdiler mutahite adamlar 1 yildir bir caddeyi yapmadilar siyledigin zamanda vahap bey biz alt yapi yapiyoruz bir yilda bir caddeyi bitiremiyoraan aana yaziklar olsun su andada caddelere kimse aahip cikmiyor yol cokmus diye aradik hic biri caddeye sahip cikmadi.

Mütahit
Mütahit - 2 yıl Önce

Allah razı olsun senden Akıf kardeşim sen başka gazeteciler gibi yandaş değilsin. Bide gecen kulak misafiri oldum bu zabıtaların genelde cay molası yaptıkları kahvede sözkonusu bu Temizlik işleri Müdürü Alı gecen mavi konteyner alımında 5000 tl vurgun yapmış ve zabıta arkadaşlarına hava atıyormuş Vahap Akkay bana 5000 tl hibe etti diyormuş. Bende bunun üzerine sordum zabıta arkadaşlara doğruluğunu, zabıta arkadaşlar demesi yolsuzluk almış başını gitmiş savcı soruşturma acsa onlarında seve seve söyleyecekleri olduğunu söylediler.Peşini bırakmayın bu hırsızların.çerkezköy halkı olarak arkanızdayız

Zeynep.
Zeynep. - 2 yıl Önce

Akay ın bu konu ile ilgili neler yapacağını nasıl bir tavır takınacağını merakla bekliyoruz?
Yeri gelince mangalda kül bırakmazlar, yolsuzluk yapanı deşifre eder görevinden alırız dediklerine çok kez şait olduk bakalım çatısı altında olanlar için ne yapıcak... Chp liler sizde susmayın damlalar göl olur göller baraj kimbilir daha neler var bilmediğimiz!

Ismet
Ismet - 2 yıl Önce

Derhal görevden alınmalı...

İstifa
İstifa - 2 yıl Önce

İstifa için ne bekliyor acaba?

Serdar..
Serdar.. - 2 yıl Önce

Doğruyu söylemek doğruyu yazmak er işidir. Helal olsun

Gökhan.
Gökhan. - 2 yıl Önce

Minareyi çalmışlar ama kılıfı uyduramamışlar.
Uydurmalarına senin gibi dürüst gazeteci kardeşimiz izin vermedi. Allah sayınızı arttırsın.
Kurulduğu günden bugüne takip etmekten ve okumaktan büyük mutluluk duyduğum Bakış Gazetesini tebrik ediyorum.

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Milletin gözünü boyamaya çalışanlar diğer taraftan milletin parasını çarçur ediyor yandaşlarına peşkeş çekiyorlar. Ak Partiyi hırsızlıkla suçlayanlar hırsızlıkta çağ açtılar.


banner265

banner479

banner306

banner510