Minik izcilere oryantiring çalışması yaptırıldı

Türkiye İzcilik Federasyonu bünyesinde faaliyetlerini yürüten Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü İzcileri, hafta sonu Kartaltepe Piknik Alanı'nda 'Oryantiring' (Kroki ve harita kullanılarak yön bulma)  çalışması gerçekleştirdi.

Minik izcilere oryantiring çalışması yaptırıldı

Çerkezköy Bakış- Cumartesi günü yapılan etkinlikte obalar halinde ekiplere ayrılan Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü İzcileri, kroki ve harita yardımıyla daha önceden kulüp liderleri tarafından hazırlanan parkurda hem zamanla yarıştılar, hem de parkur içerisinde yer alan hedeflerde izcilik ile ilgili sorulara cevap aradılar.


TÜM GÖREVLER BAŞARIYLA YAPILDI
Kartaltepe Piknik Alanı’nda hazırlanan parkura yerleştirilen 12 farklı görevin obalara ayrılan izciler tarafından eksiksiz olarak yerine getirildiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yarışma sonunda 12. görev olan çadır kurmada izcilerimizin zorlu şartlar ve stres altında çadır kurmaları istenildi. Bu sayede izcilerimiz, sürekli olarak hedef ve isteklerini net bir şekilde düşünmeyi, bunlara ulaşmak için sistemli olarak çalışmaları gerektiğini doğada yaşayarak öğrendiler” ifadelerini kullandı.