Muhtarlara MAKS eğitimi verildi

Çerkezköy'de muhtarlara yönelik Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) eğitimi verildi. Kaymakam Murat Duru, 'Adres bildirimleri, adres sorgulama, yerleşim yeri ve diğer adres değişiklik raporu, yerleşim yeri ve diğer adres belgesi, nüfus cüzdanı ve yerleşim yer doğrulaması' konuları hakkında ayrıntılı bir şekilde muhtarlarımıza uygulamalı olarak anlatılmıştır.' dedi.

Muhtarlara MAKS eğitimi verildi

Çerkezköy Bakış - Nisan Ayı Muhtarlar Toplantısı ve Mekansal Adres Kayıt Sistemi eğitim programı, kaymakam Murat Duru’nun da katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda muhtarlara, uygulama ile ilgili bilgiler verildi.

“12 MAHALLEMİZİN SORUNLARINI VE ÇÖZÜM YOLLARINI GÖRÜŞTÜK”

Kaymakam Duru yaptığı açıklamada, Yazı İşleri Müdürümüz Muteber Kuralay’ın ve Nüfus Müdürümüz Gülhan Yavuz’un da hazır bulunduğu toplantıda muhtarlarımızla 12 mahallemizin sorunlarını ve çözüm yollarını görüştük. Daha sonra MAKS (Mekansal Adres Kayıt Sistemi) hakkında muhtarlarımıza eğitim verdik. Eğitimde özetle adres bildirimleri, adres sorgulama, yerleşim yeri ve diğer adres değişiklik raporu, yerleşim yeri ve diğer adres belgesi, nüfus cüzdanı ve yerleşim yer doğrulaması konuları hakkında ayrıntılı bir şekilde muhtarlarımıza uygulamalı olarak anlatılmıştır. Mahallelerimiz için oldukça verimli ve faydalı geçen toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.