O bir genci arıyoruz!

O bir genci arayanların hikayesini yazıyorum bu hafta size.

Kırmızı yeleklileri…

Gençlik ve Spor Bakanlığının sloganı “O bir genci arıyoruz” ve bu sloganın kahramanı gençlik liderleri namıdiğer kırmızı yelekliler.

Öyle lafta sözde de aranmıyor bir genç bakanlıkça.

Önce liderlerden başlamak lazım liderler bakanlığın çeşitli eğitimleriyle başlayan süreçlerini staj programlarıyla bitiyorlar. Sonrası mı.

Sonra kırmızı yelekliler o bir gence ulaşmak için lokasyona uygun birçok projeye görülmez kahraman olarak katılıyor.

Bir genç dans ediyor, bir genç kitap okuyor diye mesai gözetmeksizin çalışıyorlar. Gençlik merkezinin kapısından içeri girdiğinizde kırmızı yelekliler karşılıyor sizi içten sıcacık bir tebessüm ile. Hoş geldiniz ile başlayan cümleler mutlaka birlikte ne yapabilirize dönüşüyor. Çünkü burada gençler için bütün imkanlar var. Dil atölyelerinden, inovasyona kadar. Ebru, resim, tiyatro, rölyef, okçuluk, gitar, keman vs. Aklına ne geliyorsa o bir genç ne istiyorsa kırmızı yelekliler orada bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalı eğitimlerde sıkılan gençler için sinema etkinlikleri, geziler yine bu merkezlerde. Arkadaşlarınızla gelip sıcacık çayınızı içerken sıkılırsanız masa tenisi ile stres atabileceğiniz yer yine bu merkezler. Üstelik hepsi ücretsiz.

Bakanından, genel müdürüne, daire başkanından, tesis müdürüne kadar inanmışların hikayesi gençlik merkezleri.

Teröre, madde bağımlılığına, alkole bir gencimizi daha kaybetmememiz için var gücüyle çalışanların yeri gençlik merkezleri.

Sizler veliler olarak, sizler yazıyı okuyan genç kardeşlerimiz olarak size en yakın gençlik merkezine katılabilirsiniz.

Bakanlığımızca yürütülen kapsamlı çalışmalarla her yerde hali hazırda bulunan merkezlerimize yenileri de ekleniyor ve kırmızı yelekliler sizi bekliyor olacak.

Küçük bir not Çerkezköy’de gençlik merkezi inşası hızla devam ediyor.

Sevgiyle kalın,

Hoşçakalın.

YORUM EKLE

banner265

banner479

banner306