Öğrenci ve veliler 'servis' mağduru

Merkezi Çerkezköy'de bulunan Tekirdağ S ve J Plakalı Servisçiler Derneği Başkanı Aşkın Gündoğdu, J plakaların öğrenci servisi yapması gerekirken personel taşımacılığı yaptığını, bu nedenle öğrenci ve velilerin mağdur olduğunu dile getirdi.

Öğrenci ve veliler 'servis' mağduru

Çerkezköy Bakış- Tekirdağ S ve J Plakalı Servisçiler Derneği Başkanı Aşkın Gündoğdu, dernek binasında basın toplantısı düzenledi.

“BİZİM ŞU AN LİSE VE ORTAOKULLARDA SERVİS SIKINTIMIZ VAR”

Gündoğdu yaptığı açıklamada, “Aslında bizim okul taşıtı olarak servislerimiz yeterli. Ancak bizim art niyetli servisçi arkadaşlarımızın art niyetinden dolayı bazı okullarımızda sıkıntılar görülmekte. Biz bunu Tekirdağ Servisçiler Derneği olarak kooperatif başkanlarımızla istişare ederek ve bu konunun üstüne birlikte giderek çözüme kavuşması için uğraşıyoruz. İstişareler sonucunda bazı arkadaşlarımızın hiç okul servisi çekmeden direk ya bir kreşten ya da bir okuldan liste alarak personel taşıma belgesi alıp 1 okulu çekip fabrikalara 3 vardiya servis yapıyor. Aslında okul saatlerinde bu arkadaşların personel servisçiliği yapmamaları, okul saatleri içinde saat 07:45’ten 09:30’a kadar öğrenci servisçiliği yapmaları gerekiyor. Ama bazı arkadaşlar hiç öğrenci servisçiliği yapmadan  personel servisçiliği yapıyor. Bizim şu an lise ve ortaokullarda servis sıkıntımız var. Çünkü personel servisleri ile öğrenci servislerinin saatleri çakışıyor. Okullara gitmeyip fabrikalara direk 3 vardiya çalışıyorlar. Bunun önleminin alınması gerekiyor. 07:45’ten 09:30’a kadar öğrenci taşıyan öğrenci servislerinin bu saatler içinde personel servisçiliği yaptığı görüldüğünde gerekli cezai işlemin yapılmasını ve personel taşıma belgelerinin iptal edilmesini istiyoruz. Bu servis sıkıntısı Tekirdağ genelinde var. Diğer ilçelerde öğrenci servisçiliği yapması gereken J plakalar burada personel servisçiliği yapıyor. Diğer ilçelerdeki aileler, öğrenciler de mağdur. 40-50 tane şirket adına kayıtlı plakalar var. Ve bu plakaların da bir an önce öğrenci servisçiliğine dönmesi gerekir.” dedi.