Öğrenciler ADMOG projesi ile tanıştı

Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) tarafından seminer verildi. Otomotiv sektöründe ki gelişmelerin anlatıldığı seminerde ayrıca okula TAYSAD´ın yürütmüş olduğu sosyal sorumluluk projesi olan ADMOG projesi kapsamında iki adet makine bağışlandı.

Öğrenciler ADMOG projesi ile tanıştı

Çerkezköy Bakış - TAYSAD tarafından, Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. ve 11. sınıf öğrencilerine seminer verildi. Okulun konferans salonunda düzenlenen seminerde öğrencilere Otomotiv Sektöründeki Gelişmeler, Sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman, sanayi devriminin son basamağı Endüstri 4.0, sıfırdan zirveye başarı hikayeleri, imalat sektörleri ile ilgili merak edilen başlıklar ve Türkiye´nin imalat tarihinin dünü, bu günü ve geleceği konularında bilgiler verdi.
 

PLAKET TAKDİM ETTİLER

Seminer sonunda TAYSAD´ın yürütmüş olduğu sosyal sorumluluk projesi olan Atma Değerlendir Meslek Okullarını Güçlendir (ADMOG) projesi kapsamında okulun Makine Teknolojisi alanına iki adet makine bağışlandı. Okul yönetimi seminerde emeği geçen SİSMAK Otomotiv A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Özge Özen Kural’a, BENTELER Distribution Boru San. Tic. Ltd. Şti Genel Müdürü Çağatay Dündar’a ve TEZMAKSAN Müşteri İlişkileri Koordinatörü Yalçın Paslı’ya teşekkür ederek plaket takdim ettiler.