Öğrenciler hem eğlendi hem öğrendi

Aralarında Veliköy İlkokulu Sınıf Öğretmeni Arzu Bayrak'ın da bulunduğu, 8 yabancı, 9 Türk öğretmenin işbirliği içinde hazırladığı 'Learn Share Socialize' adlı e twinning projesi ile öğrenciler hem eğlendi hem öğrendi. 

Öğrenciler hem eğlendi hem öğrendi

Çerkezköy Bakış- Öğrencilerin kendilerini tanıtıp, müfredata uygun olarak belirlenen konular kapsamında araştırmalar yaptıkları, araştırma sonuçlarını savunarak, teknolojiyi aktif ve etkili bir şekilde kullandıkları bir proje olan “Learn Share Socialize” adlı e twinning projesi geçtiğimiz yıl ekim ayında başlayıp 2022 Nisan ayında sona erdi.


Uluslararası bir proje olan “Learn Share Socialize” adlı e twinning projesi ile öğrencilere; işbirliği ile çalışma, kendini etkili ve doğru bir şekilde ifade etme, problemlere alternatif çözüm yolları sunma, verilen yönergeyi doğru şekilde uygulama, drama, yaratıcı yazma, ürün ortaya koyma ve bilişim teknolojilerini etkili ve bilinçli kullanma becerilerini  kazandırmak hedeflendi.  Proje hakkında bilgi veren Veliköy İlkokulu Sınıf Öğretmeni Arzu Bayrak, “Öğretmenler arasında yapılan anketle belirlenen her konuya uygun olarak, çalışmalar yapmak üzere, öğrencilerimiz kendi aralarında görev dağılımı yaptılar ve küçük gruplar oluşturarak çalıştı. Hazırladıkları videoları arkadaşlarına sunarken, özgüven duyguları gelişti ve motivasyonları arttı. Anlatımlarını hazırladıkları materyallerle destekleyerek ürün ortaya koydular. Yaptıkları resimlerle sanatsal disiplin oluştururken, kodlama çalışmasıyla analitik düşünme becerisi kazandılar. Kısa oyunlar yazdılar, kendi ekiplerini kurarak bu oyunları sınıfta arkadaşlarına sergilediler. Ortak ürünlerimizden akrostiş şiir çalışması öğrencilerin kendilerini bir bütünün parçası olarak hissetmelerini sağlarken, ortak şarkı çalışmamız işbirlikçi öğrenmelerini destekledi. Ayrıca projemiz süresince yaptığımız çalışmaların özetini içeren bir video ve sanal dergi hazırlandı.” dedi.