Öğrenciler TEOG, YGS ve LYS'ye açılan kurslarla hazırlanacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlatmış olduğu ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları Çerkezköy'de sürüyor.

Öğrenciler TEOG, YGS ve LYS'ye açılan kurslarla hazırlanacak

Bu kapsamda, öğrencilerin talebine göre, istenilen her branşta kurs açılacak. Kurslara katılmak isteyen öğrenciler başvurularını okullarına yapmaları istedi.

Çerkezköy Bakış - Normal dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nın talep doğrultusunda açıldığını söyleyen yetkililer, “Normal dönem yetiştirme ve destekleme kurslarının tamamlanmasıyla birlikte yaz dönemi yetiştirme ve destekleme kurslarımız açıldı. Yaz dönemi yetiştirme ve destekleme kursları belli okullarımıza faaliyetlerini sürdürüyor” dedi.
 

İSTENEN HER BRANŞTA AÇILABİLECEK

Her öğrencinin kurs talebini kendi okuluna yapacağını belirten yetkililer, “Başvuru sayısına göre kurs açılacak. Her hangi bir ders veya branşta kurs açılabilmesi için en az 12 öğrenci talebinin olması gerekli. Yeterli başvuru yapılması halinde kurs açabileceğiz. Önceliğimiz 8.sınıf öğrencileri ile 12.sınıf öğrencileri olacak. Yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları tamamen ücretsiz. Öğrencilerimiz yaz dönemini hem tatil yaparak hem de ders ve etkinliklerle geçirebilirler. Bu yılki yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarında, öğrencilerin yer değiştirecekleri hesap edilerek il-ilçe sınırlaması kaldırıldı. Başka il ve ilçelerde eğitim-öğretimine devam edip de yaz tatili için Çerkezköy’e gelecek öğrenciler de Çerkezköy’deki kurslara katılabilir.”