Öğrencilerden öğretmenlere 'Hijyen seti'

Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından üretilen 100 bin maske ve 10 bin şişe el dezenfektanı, ilçe merkezi başta olarak Tekirdağ'ın tüm ilçelerindeki okullara ve öğretmenlere ulaştırılmak üzere gönderildi.

Öğrencilerden öğretmenlere 'Hijyen seti'

Çerkezköy Bakış- Pandeminin başladığı ilk günlerde dahil olmak üzere bu güne kadar milyonlarca tıbbi maskenin yanı sıra el dezenfektanı üreterek bu ihtiyacın karşılanmasında büyük emeği olan Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni eğitim ve öğretim yılında da okulların imdadına yetişti.


 

HİJYEN SETİ

Öğrenciler tarafından üretilen içinde 10’lu paket halinde maske ve el dezenfektanının bulunduğu hijyen seti okullara gönderildi. Çerkezköy İlçe Mili Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, “Okullarımız için, öğretmenlerimiz için çalışmaya üretmeye devam ediyoruz. Tekirdağ ilinde görevli 10 bin öğretmen için 2021-2022 eğitim öğretim yılı için sene başı hazırlık faaliyeti olarak Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri hijyen seti hazırladı. Hijyen seti içerisinde 10 adet maske ve 1 adet el dezenfektan bulunmakta toplamda 100 bin adet maske öğrenciler tarafından üretilerek tüm ilçelere gönderildi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.