Öğrencilere Türk Kızılay'ı anlatıldı

Çerkezköy Özel Çocuk Dünyası Anaokulu Kızılay Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Etkinlik kapsamında öğrencilere Türk Kızılay'ın kuruluş amacı, yürüttüğü insani yardım faaliyetleri anlatıldı.

Öğrencilere Türk Kızılay'ı anlatıldı

Çerkezköy Bakış - Okulda düzenlenen etkinlikte öğrenciler tarafından temsili çadır kurularak Kızılay'ın faaliyetleri konusunda çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Özel Çocuk Dünyası Anaokulu tarafından yapılan açıklamada, “Bugünlerde İzmir'de atıyor titreyerek kalbimiz. Bir doğal afet ile zarar gören her yerde olduğu gibi İzmir'de de gecesini gündüzüne katan, bir canın daha elini tutabilmek için okumadan, yemeden, içmeden çalışan tüm Kızılay gönüllülerini andık bugün. Türk Kızılay'ın kuruluş amacını, yürüttüğü insani yardım faaliyetlerini anlattık öğrencilerimize. İstedik ki Türk Kızılayı'na ve faaliyetlerine olan farkındalıkları artsın. Savaş ve doğal afetlerde yalnızca ülkemiz için değil tüm dünya insanlığı için yardım hareketini sürdüren Kızılay'ı ve yaptıkları iyilik dolu hareketleri çocuklarımızla birlikte yaşayarak tanıdık” denildi.