Öğretmen ve öğrencilerden 'Türkü Şenliği'

Çerkezköy Ticaret Sanayi Odası Trakya Anadolu Lisesi müzik öğretmenlerin ve öğrencileri tarafından hazırlanan 'Türkü Şenliği' kulakların pasını sildi.

Öğretmen ve öğrencilerden 'Türkü Şenliği'

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım, Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, İl Milli Eğitim Müdür Vekili İlhan Koçer, Çerkezköy Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, hayırseverler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ülkemizin farklı yörelerine ait türkülerin seslendirildiği konser, dinleyicilerin büyük beğenisini kazandı.
Konserin sergilenmesinin ardından Vali Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım, 1. Bölümün Koro Şefi Müzik Öğretmeni Yasemin Şahin’e plaket taktim etti.
Plaket taktim etmesinin ardından konuşan Vali Yıldırım “Güzel bir akşamdı. Türküler bizim hayatımızı anlatır. Türküler bizim toplumumuzun içinden çıkar, yüreğimizden fışkırır, ağzımızdan dökülür. Bugün kardeşlerimiz Azerbaycan’dan, Anadolu’nun içlerinden, Balkanlardan, Ege’den Trakya’dan, hepsinden türküler dinlettiler. Bazen hüzünlendik, bazen de neşelendik, neşeyle dinledik hatta katıldık. Bize bu güzel anları yaşatan kardeşlerimize tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.
Ardından Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru 2. Bölüm Şefi Müzik Öğretmeni Yasemin Hamzalı’ya plaket taktim etti.
Program, plaket takdiminin ardından istek üzerine gönüllü olan öğrenci ve öğretmenin türküler söylemesiyle sona erdi.