Okul inşaatlarında süren çalışmaları incelediler

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ile birlikte Ambardere Eğitim Kampüs alanındaki okul inşaatı çalışmalarını yerinde inceledi.

Okul inşaatlarında süren çalışmaları incelediler

Çerkezköy Bakış - 1 yıl önce Yalova Vali Yardımcılığı görevinden Kapaklı Kaymakamlığına atanan Atilla Selami Abban, ilçenin en büyük sorunlarından olan okul eksikliğinin giderilmesi için eğitim seferberliği başlatmıştı. Bu seferberlik ise meyvelerini vermeye devam ediyor. Devlet-hayırsever işbirliği ile ilçeye yeni okul binalarını inşası sürüyor.

Bu kapsamda İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban,beraberindeki Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ile birlikte devam eden eğitim yatırımlarında incelemelerde bulundu. Ambardere Eğitim Kampüs alanında bulunan bodrum katı bitme aşamasında olan 24 derslikli Anadolu Lisesi, hayırsever Yusuf Şenel tarafından yaptırılan bodrum, zemin ve 1. katı bitirilen 32 derslikli ortaokul, hayırsever Zeki Algur tarafından yaptırılan bodrum ve zemin katı bitirilen ilkokul ve İnci Narin Yerlici bahçesine temel eğitim yatırım programından yapılacak olan ortaokul inşaatlarında incelemede bulundular. İnşaatların tamamlanarak yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor.