Okulla ilgili tartışmalara son noktayı bakanlık koydu

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası'nın katkılarıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yapılacak olan ve Çerkezköy'e mi? Kapaklı'ya mı inşa edileceği büyük krize yol açan okulla ilgili tartışmalarına son noktayı Milli Eğitim Bakanlığı koydu. Bakanlık, okulun 8 derslikli bir anaokulu olarak Çerkezköy'e yapılmasına karar verdi.

Okulla ilgili tartışmalara son noktayı bakanlık koydu

Çerkezköy Bakış - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan Ulusal Eğitime Katkı Protokolü çerçevesinde, 154 ilçeye 154 yeni okul kazandırılacak. Bu bağlamda TOBB nezdinde Tekirdağ'a dört okul kazandırılacak. Okulların Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın sorumluluk alanındaki Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’dan biri ile Çorlu, Hayrabolu ve Malkara ilçelerinde yaptırılması planlandı.

Okulun Çerkezköy’e yapılacağı ile ilgili söylentilerin ardından Kapaklı’daki birçok siyasi ve STK temsilcisi kazan kaldırmış, okulun Kapaklı’ya yapılması için çağrıda bulunmuştu. İki ilçede tartışma konusu olan okulla ilgili son noktayı Milli Eğitim Bakanlığı koydu. Bakanlık, TOBB ile yaptığı protokolle okulun 8 derslikli bir anaokulu olarak Çerkezköy’e yapılmasına karar verdi.

Çok yakın zamanda okulun temelinin atılması, yeni eğitim ve öğretim yılında açılması planlanıyor.