Cumhuriyet Mahallesi, Tepe Emlak Konutları'nda bir evde görüşen Ü.I. ile sevgilisi olduğu ileri sürülen Z.A. arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Ü.I, Z.A'yı elektrikli süpürgenin kablosu ile boğarak öldürdü.

Daha sonra polis merkezine giderek teslim olan Ü.I. tutuklanarak cezaevine konuldu. Talihsiz genç kadın ise gözyaşları arasında toprağa verildi.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Tutuklanan Ü.I. ifadesinde, uzun zamandır uyuşturucu kullandığını itiraf ederek, “Yaklaşık bir ay önce arkadaşlık bulma uygulaması üzerinden tanıştık. Daha sonra birbirimize numaramızı verdik. Ardından telefonla mesajlaşmaya başladık. İstanbul ve Çerkezköy’de birer kez buluştuk. Son buluşmamız ise günlük kiralık dairede gerçekleşti. Akşam geldik ve aldığımız kokoreçleri yedik. Sohbet sırasında eski ilişkilerimizden bahsettik. Bunun üzerine kendimi kaybettim, odada bulunan süpürgeyi alarak kablosunu boynuna doladım. Yaklaşık 4 dakika kadar boynunu kablo ile sıktım. Bu sırada benim hatırladığım, bana ‘Yapma aşkım’ demesiydi. Bir süre hareketsiz kaldığını gördüm. Sabaha kadar başında bekledikten sonra kiraladığım otomobili Çorlu’ya götürüp teslim ettim. Daha sonra da taksi ile Çerkezköy’e gelip polise teslim oldum. Olayın gerçekleştiği gün uyuşturucu madde kullandım. Tam olarak ne yaptığımı hatırlamıyorum. Pişmanım.” dediği öğrenildi.

Muhabir: Tuba TURHAN