Ölüme terk edilen 'Behlül' hayata döndü

Çerkezköy'de işkence gören ve hayvan severler tarafından ölmek üzereyken bulunan sokak köpeği, Veteriner Hekim İbrahim Tunaç'ın özel bakımı ile yeniden hayata döndü. 'Behlül' adı verilen köpek yeni sahibi arıyor.

Ölüme terk edilen 'Behlül' hayata döndü

Çerkezköy Bakış - Geçtiğimiz mart ayında gördüğü işkence sonrası Halaçlı yolunda ölüme terk edilen ve hayvan severler tarafından bulunan sokak köpeği, Veteriner Hekim İbrahim Tunaç’un işlettiği Empati isimli veteriner kliniğine getirildi. Aldığı darbeler nedeniyle sağ tarafı felç duruma gelen ve ölmek üzere olan sokak köpeği burada hemen tedavi altına alındı.

“ONU SAHİPLENEBİLECEK BİR ARKADAŞ ARIYORUZ”

Sokak köpeği ile yakından ilgilenen ve her türlü tedavisini gerçekleştiren Tunaç, Behlül, adını verdiği köpek ile ilk karşılaştıklarında ölmek üzere olduğunu belirterek, “Hayvan severler tarafından 15 Mart 2022 tarihinde gece saat 02.30 gibi Hallaçlı tarafından bize getirildi. Getirildiğinde sağ tarafı felç durumdaydı. Fizik tedavi ile toparladık. Şu an yürüyor, koşuyor. Burnunda akıntı vardı. Nefes alma zorlukları yaşıyordu. Şu an gayet iyi durumda, hayata yeniden döndü. İnsan faktörü çok fazla. İnsanlar tarafından dövülmüş, ölüme terk edilmişti. Yürüyemiyordu, yiyemiyordu, içemiyordu. Ama 60 günlük tedavi sonucunda hayata dönmeye başladı. Behlül için şu an tek istediğimiz güzel bahçeli bir evde, onu sahiplenebilecek bir arkadaş arıyoruz. Tabii gözetimimiz altında olacak yine. Çünkü çok emek harcadık ve duygusal bir bağ oluştu aramızda. Umarım iyi bir sahibi çıkar. Ömrünün kalanını güzel bir şekilde geçirir” dedi.