'On Kişiydiler' Çerkezköy'de sahnelenecek

Çerkezköy Belediyesi kültür sanat etkinlikleri devam ediyor. 'On Kişiydiler' adlı tiyatro oyunu 3 Aralık Cuma günü, Çerkezköylü tiyatro severler için sahnelenecek.

'On Kişiydiler' Çerkezköy'de sahnelenecek

Çerkezköy Bakış - Agatha Christie’nin eserinden uyarlanan "On Küçük Zenci" oyunu bu sezon yeni adı "On Kişiydiler" ile Çerkezköylü tiyatro severler ile buluşuyor.

3 ARALIK CUMA GÜNÜ SAAT 20:00’DE

Türk Sinemasının usta ismi Ediz Hun'un da başrolleri arasında yer aldığı oyun 3 Aralık Cuma günü saat 20.00’de Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnede olacak. Savaş Özduran'ın çevirdiği, yönetmenliğini Burak Karaman üstlendiği "On Kişiydiler" adlı oyunda Ediz Hun, Savaş Özdural, Pelin Turancı, Fatih Gülnar, Hakan Akın, Oya İnci, Özdemir Çiftçioğlu, Cengiz Eşiyok, Ilgın Angın, Ozan Altuntaş yer alıyor.
OYUNUN KONUSU
"Birbirini tanımayan 10 kişi Bay ve Bayan Owen isimli bir çiftten zenci adasında verilecek bir parti için davet mektubu alır. Farklı mesleklere ve apayrı kişiliklere sahip bu on kişi aslında neden orada olduklarını öğrendiğinde artık herkes için çok geçtir."

HES KODU VE PCR TESTİ UYGULAMASI YAPILACAK

Pandemi tedbirleri kapsamında aşılarını tamamlamış veya hastalığı geçirmiş izleyiciler Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bilgilerini göstererek etkinliğe katılabilecek. Aşılarını tamamlamamış veya hastalığı bağışıklık süresi devam eden bir vakitte atlatmamış kişiler ise, en fazla 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testlerini göstererek etkinliğe katılabileceklerdir. Tüm kontroller etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden yapılacaktır.