Önlem almak için ne bekleniyor

Kapaklı ve Saray'dan gelen yolcu minibüsleri Atatürk Caddesine alınmayınca, yolcular Namık Kemal Bulvarının girişinde indiriliyor. Burada ise durak ile yaya geçidi olmayınca, vatandaşlar mecburen canlarını tehlikeye atarak yolun karşısına geçmeye çalışıyor.

Önlem almak için ne bekleniyor

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi’nin talebi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı ile, halk arasında mavi minibüsler olarak bilinen yolcu taşımacılığı yapan minibüslerin haricindeki toplu taşıma araçlarının Atatürk Caddesine girişleri bir süre önce yasaklanmıştı. Bu karara Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ile Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban tepki göstermiş, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ise iki belediye başkanını ‘şov’ yapmakla suçlamıştı.
 

DEĞİŞEN BİRŞEY OLMADI

Tepkilere rağmen bu iki ilçeden gelen toplu taşıma araçlarının Atatürk Caddesine girişine izin çıkmadı. Alınan bu yasak kararı üzerine bu araçlarda yolculuk yapan vatandaşlar Narin Kavşağına bağlanan Namık Kemal Bulvarı girişinde indiriliyor.
 

YAYA GEÇİDİ VE DURAK YOK

Yapılan planlama sonrası yolcular bulvar girişinde indirilirken, burada vatandaşların güvenliği için ise hiçbir önlem alınmadığı görülüyor. Minibüslerden inen vatandaşlar, koşar adımlarla yolun karşısına geçmeye çalışıyor. Bu alana durak ve yaya geçici yapılmasını isteyen vatandaşlar, “Burada minibüsten indikten sonra canımızı tehlikeye atarak yolun karşısına geçmeye çalışıyoruz. Belediye yetkilileri burayla ilgili bir çalışma yapmadı. Birilerinin canı yandıktan sonra mı yetkililer harekete geçecek.
Buraya acil olarak durak ile yaya geçidi istiyoruz. Okullarında açılmasıyla öğrencilerle birlikte risk daha da büyüyecektir.” dediler.

Yorumlar 6
Yaşar K. 17 Eylül 2017 20:37

Yünsa kavşağında inen yolcular insan değilmi ? Onları da konuşun.

Hasan 16 Eylül 2017 10:01

Minibüsler at arabası gibi yAllah yolun ortasında zınk diy durup kafasına göre yolcu indirip bindişriyor. Bu resim bile başlı başına trafik için bir kanıttır. kavşakyta onca trafik lambasının altında yolcumu indirilir? trafik yasasında böyle şey yokki suçu blediyeye atıyorsunuz. suç yolcuyu orada indiren şöförün minibüsün. Bir can tehlikeye düşerse onlara soracaksınız.Bunu haber yapın asıl!

Hasan 16 Eylül 2017 09:24

Onca trafik lambasının altında yayaların hayatı nasıl tehlikeye giriyormuş? Birde ukomenin aldiği kararı çerkezköyde protesto ettiler diye ne değişecek? Başın olarak bunuda yazsaydınız:))) ukome ne bilecek sizin 70 kilometre ötede yaptığınız protestoyuda karar değişecek sahi?

Mehmet 15 Eylül 2017 17:26

Bi yolu yapamadılar çerkezköy kimlere emanet ana caddeleri yarış pistine cevirdi nalbur cocuk keşke seni koymasaydık oraya şiir okumaktan başka bişey bilmiyorsun nalbur cocuk. Bide hırsızlığı cok cabuk öğrendin

Simay 14 Eylül 2017 19:11

Minibüslerin orada yolcu indirmesi yasak değil mi ?

Karakaş 13 Eylül 2017 19:30

Yanlı haber yapmaya devam. Çerkezköy gazetesi ama hep irfan mandalı haberleri