Önlemler sonuç veriyor

Koronavirüs salgının önüne geçilmesi için alınan kısıtlama tedbirleri etkili oldu. Çerkezköy'de vaka sayıları büyük oranda düştü. Bu yansıma Hayat Eve Sığar (HES( Risk Tablosuna da yansıdı. 1.5 ay önce tabloda kıpkırmızı olan ve 'Çok Yüksek Riskli Bölge' olarak gözüken Çerkezköy 'Düşük Riskli Bölge' seviyesine geriledi.

Önlemler sonuç veriyor

Çerkezköy Bakış - Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ölümcül seyreden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, Türkiye'de etkisini sürdürürken, alınan kısıtlama tedbirler etkisini gösteriyor.
Çerkezköy’de Hayat Eve Sığar (HES) risk haritasında 1,5 ay öncesine kadar “Çok Yüksek Riskli Bölge” olan ilçe genelinin büyük bir bölümü, vatandaşların kuralara daha sıkı uyması sayesinde “Düşük Riskli Bölge” seviyesine düşüşe geçti.
Hafta içi 21.00-05.00 saatleri arasında, hafta sonu da tam gün gerçekleşen sokağa çıkma kısıtlaması, alınan tedbirler, vatandaşların kuralara daha çok uyması sayesinde Çerkezköy’de vaka sayıları düşüşe geçti.

REHAVETE KAPILMAK YOK!

Yetkililer, salgının devam ettiğini ve vatandaşların rehavete kapılmaması gerektiğini hatırlatarak, maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralarına mutlaka uyması gerektiğini vurguladı.