Önsel görevi devraldı: 'Çizgimizden taviz vermeyeceğiz'

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe eski Başkanı Koray Önsel'in İl Başkanlığa getirilmesi nedeniyle MHP Tekirdağ İl Başkanlığı'nda devir-teslim töreni düzenlendi.

Önsel görevi devraldı: 'Çizgimizden taviz vermeyeceğiz'

Çerkezköy Bakış - Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı görevine getirilen Koray Önsel, düzenlenen devir teslim töreniyle Ahmet Emin Yıldız’dan görevi devr aldı. Devir-teslim töreninde yeni il yönetimini de açıklayan Önsel “Çerkezköy siyasetini takip edenler bizim siyaset tarzımızın da nasıl olduğunu az çok biliyorlardır. Bundan sonra da Tekirdağ İl Başkanı olarak aynı şekilde devam edecek, çizgimizden taviz vermeyeceğiz.” dedi.

DEVİR TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ

Önceki akşam saat 19.00’da da düzenlenen törende MHP Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel, MHP İl eski Başkanı Ahmet Emin Yıldız ile MHP Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu.

“HİÇ BİR GÖREVDEN KAÇMADIK”

Törende konuşan Koray Önsel, partiye hizmetleri nedeniyle İl eski Başkanı Ahmet Emin Yıldız’a teşekkür etti. Mensubu olmaktan şeref duyduğu Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir neferi olarak şimdiye kadar verilen hiçbir görevden kaçmadıklarını söyleyen Önsel “Elimizden geldiğince bu görevlerin üstesinden gelmeye çalıştık. 2 Ekim Pazartesi günü Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız takdirleriyle Tekirdağ İl Başkanlığı görevi tarafıma tevdi edildi ve yönetim kurulumuzun yer aldığı görevlendirme yazımızı teslim aldım. Öncelikle bu kutlu yolda birlikte yol alacağımız il yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, ilçe başkanlarıma ve yönetim kurulu üyelerine, ocak başkanlarıma başarılar diliyorum” dedi.

“ÜLKEMİZ BÜYÜK BİR BADİRE ATLATTI”

15 Temmuz hain darbe girişimi sürecine değinerek konuşmasını sürdüren Önsel “Ülkemiz ateş çemberinden geçmektedir. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ mensuplarının yaptığı hainliklere hep birlikte şahit olduk. Bu hainlere şükürler olsun ki vatansever kolluk kuvveti mensuplarımız ve canını hiçe sayıp vatan sevdasıyla yanıp tutuşan yüce Türk milletinin mensupları gereken cevabı vermiş ve millet olarak büyük bir badire atlatmış bulunmaktayız.

“HAİNLİKLERE FIRSAT VERMEDİLER”

Ancak ne yazık ki vatanımız üzerinde hesapları olan emperyalist güçlerin uşakları olan terör örgütleri de hala eylemlerine devam etmektedirler. Nüfus yapısı olarak kozmopolit bir şehir olan Tekirdağ’ımızı da sürekli bu ortamlara çekmek için denemeler yapmaktadırlar. Ancak Tekirdağımızın duyarlı ve vatansever halkı hiçbir zaman bu hainliklere fırsat vermemiştir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin mensupları olarak bizler de sonuna kadar, ne pahasına olursa olsun vatanımıza göz diken hainlere karşı elif gibi dimdik duracak ve emellerine ulaşmalarına müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

“ÇİZGİMİZDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Koray Önsel, Çerkezköy’de 3 yıl boyunca İlçe Başkanlığı görevinde bulunduğunu hatırlatarak “3 yıllık ilçe başkanlığı dönemimizde Çerkezköy’de partimizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. Çerkezköy siyasetini takip edenler bizim siyaset tarzımızın da nasıl olduğunu az çok biliyorlardır. Bundan sonra da Tekirdağ İl Başkanı olarak aynı şekilde devam edecek, çizgimizden taviz vermeyeceğiz.

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Önsel şöyle devam etti: “Partimizin kurucusu cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in izinde, Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin emrinde partimizin kurumsal kimliğine yakışır bir şekilde hareket edeceğiz. Tüm dava arkadaşlarımızı ve Tekirdağlı hemşehrilerimizi kucaklayacağız. Hiç kimsenin adamı olmadığımızı, sadece ve sadece davamızın adamı olduğumuzu tüm Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yakından görecektir. Birinci önceliğimiz partimizi en iyi şekilde temsil etmek ve tam anlamıyla teşkilatlarımızda birlik beraberliği sağlamaktır. Bunun için de var gücümüzle çalışacağız. Gerek resmi kurumlarla gerekse parti ve ocak teşkilatlarımızla tam bir uyum içerisinde çalışarak Allah’ın izniyle 3 hilali, bayrağımızı Tekirdağ’ın 11 ilçesinde layık olduğu şekilde dalgalandıracağız.”

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ

Konuşmasının son bölümünde birlik ve beraberlik mesajı veren Önsel şunları söyledi: “‘Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır’ hadisi şerifi ışığında bir olup, diri olup yolumuzda emin adımlarla yürüyeceğiz. Kenetleneceğiz, saflarımızı sıkı tutacağız, aramıza fitne fesat sokmaya çalışanları almayacağız. Rüzgar ne yönden eserse essin istikametimizi bozmadan kararlı bir şekilde yol alacağız. Şundan emin olabilirsiniz ki partimizin kapısı herkese açıktır. Bu kapıdan kimse hiçbir şekilde aykırı bir karşılama görmeyecektir. Geçmişimiz geleceğimizin en büyük referansıdır. Devraldığımız bayrağı daha yukarılara taşımak için ne gerekiyorsa yapacağımıza namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum. Geçmişte görev yapmış tüm il başkanlarımıza ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Tekirdağlı hemşehrilerimize ve sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

İŞYE YENİ İL YÖNETİMİ

MHP Tekirdağ İl Başkanı Korayl Önsel, açıklamasının ardından yeni il yönetimini açıkladı.  Önsel’in başkanlığında yeni il yönetimi şu isimlerden oluştu: “Abdullah Evsen, Adnan Akan, Ali Gürsel Tefon, Çağlar Bütün, Ercan İşcan, Ergün Vardar, Faruk İlk, Galip Aksoy, Görkem Varol, Hakkı Açıkgöz, Halit Şişman, Hüseyin Kurt, İlhan Onay, İlker Yücel, İrfan Ayhan, Leman Can, Mehmet Ceylan, Metin Zümbül, Muhammet Mustafa Duyanlı, Muhittin Ağcı, Murat Demir, Naci Akyazı, Nalan Tülin Orman, Raşit Danalar, Salih Özkan, Selahattin Kula, Serkan Açıkgöz, Yavuz Cigara, Yüksel Doğan, Zehra Çalışkan, Zeki Gören”