Onur, tekerlekli sandalyesine kavuştu

Serebral Palsi hastalığı sebebiyle vücut hareketlerini kontrol edemeyen Onur Yavan'a, tekerlekli sandalye hediye edildi.

Onur, tekerlekli sandalyesine kavuştu

Çerkezköy Bakış - Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Çerkezköy Şubesi üyelerinden Serebral Palsi (Beyin Felci) hastalığı olan vücut hareketlerini ve kas koordinasyonunu sağlayamaması nedeniyle yürüyemeyen Onur Yavan TSD Çerkezköy Şubesi gönüllülerinden Süheyla Usta’nın girişimleriyle hayırseverler tarafından bağışlanan tekerlekli sandalyesine kavuştu. Bu sandalye Usta’nın girişimleriyle bağışlanan 54. sandalye oldu. İhtiyaç sahiplerine yardımcı olamaya devam edeceğini belirten Usta, “Ramazan ayında 54. sandalyemizi veriyoruz. İsmini vermek istemeyen bir hayırseverimiz bu sandalyenin alınmasını sağlayan kişi oldu. Hayırseverimize yaptığı bu yardımdan dolayı teşekkür ediyorum. Dernek arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Elimizden geldiğince ihtiyaç sahiplerine ulaşarak onların mağduriyetini gidermek istiyoruz.” dedi.

 

Süheyla Usta’nın ardından konuşan Onur’un ailesi yardımı yapan hayırsevere ve aracı olan Süheyla Usta’ya teşekkürlerini iletti.