Orkide Caddesi'nde sıcak asfalt çalışmalarına başlandı

Çerkezköy Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri, Orkide Caddesi'nde de sıcak asfalt çalışmalarına başladı.

Orkide Caddesi'nde sıcak asfalt çalışmalarına başlandı

Çerkezköy Bakış - Fatih Mahallesi’nde Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi’nde düzenleme çalışmalarını sürerken, Orkide Caddesi’nde de sıcak asfalt çalışmalarına başlandı.
Çerkezköy Belediyesi Makine İkmal, Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri tarafından Fatih Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi’nde düzenleme çalışmalarına geçtiğimiz günlerde başlanıldığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yol genişletme çalışmalarının devam ettiği caddemizde bisiklet yolu da yapacağız. Ekiplerimiz şu anda beton kaldırım yapım çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte caddemizde yaklaşık 6 bin metrekarelik beton kaldırım yapılmış olacak” dedi.
Yol genişletme ve kaldırım yapım çalışmalarının tamamlanmasının ardından bisiklet yolu yapımına başlanılacağını ifade eden Başkan Akay, “Caddemizde ayrıca 6 bin metrekarelik de sıcak asfalt kaplama çalışması gerçekleştireceğiz. Bununla birlikte yeni yaptığımız kaldırımlarımızı ağaçlandırma çalışmaları ile güzel bir görünüme kavuşturacağız.” dedi. Başkan Akay, yol ve kaldırım yapım-onarım çalışmalarının kent genelinde  ihtiyaç duyulan her noktasında devam edeceğini sözlerine ekledi.
Fatih Mahallesi’nde ayrıca sıcak asfalt kaplama çalışmalarının da gerçekleştirildiğini sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Orkide Caddesi'nde yol genişletme çalışmaları tamamlandı. Ekiplerimiz bugün itibari ile bu caddemizde 12 bin metrekarelik sıcak asfalt çalışmalarına başladı. Çalışmaların en kısa sürede tamamlanması planlanıyor” diye konuştu.