OSB'lerde koronavirüs testi yapılacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tekirdağ'ın da aralarında bulunduğu Organize Sanayi Bölgelerindeki fabrikalarda koronavirüs tarama testi yapılacağını açıkladı. Bakan Varank, Mayıs sonunda tüm OSB'lerde bu sistemi devreye almak istediklerini ifade etti.  Bu kapsamda 100 binin üzerinde işçinin çalıştığı Çerkezköy, Kapaklı, Veliköy ve Yalıboyu Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalarda çalışan personellere kovid-19 testinin yapılması bekleniyor.

OSB'lerde koronavirüs testi yapılacak

Çerkezköy Bakış - Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı'na video konferans üzerinden katıldı.
Koronavirüs salgınının ekonomi üzerindeki olumsuz etkisine değinen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Nisan’ın son haftasından itibaren normalleşmeye geçişle ilgili olumlu sinyaller almaya başladıklarını söyledi. Elektrik tüketim verilerinden de bunu net şekilde görebildiklerini, üretim cephesinde kayda değer gelişmeler yaşandığını ifade eden Varank, otomotiv ana fabrikalarının tamamının faaliyetlerine başladığını, tekstil firmalarında hareketlenmelerin söz konusu olduğunu, gıda, kimya, ilaç ve ambalaj sektörünün güçlü bir şekilde yoluna devam ettiğini vurguladı.
TÜM OSB’LERDE DEVREYE ALINACAK
Varank, OSB’lerde koronavirüs testleri yapmaya başladıklarını aktaran Varank, Kocaeli ve Ankara’da sürecin başladığını, İstanbul, Bursa, Tekirdağ, Manisa ve Gaziantep’te de tarama testlerini yakında başlatmayı planladıklarını, Mayıs sonunda tüm OSB’lerde bu sistemi devreye almak istediklerini anlattı.