Osmanlıca Kursu devam ediyor

Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen Osmanlıca'da Kolay Metinler 1. Kur Kursu pazartesi günleri veriliyor.

Osmanlıca Kursu devam ediyor

Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen Osmanlıca'da Kolay Metinler 1. Kur Kursu pazartesi günleri veriliyor. 64 saat sürecek olan kursun ardından kursiyerler okumaya geçecek.

Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi, okuma yazma kurslarının yanı sıra farklı diller öğrenmek isteyen vatandaşlar için de çeşitli kurslar düzenleniyor.

OSMANLICA KURSU DÜZENLENDİ

Bir süre önce Bulgarca Kursu düzenleyen Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi, bu kez de Osmanlıca Kursu düzenledi. Cemil Aydın tarafından verilen Osmanlıca'da Kolay Metinler 1. Kur Kursu devam ediyor.

OKUMAYA GEÇECEKLER

Pazartesi günleri verilen kursun toplam 64 saat süreceğini ifade eden Kurs Öğreticisi Cemil Aydın, 64 saatlik kurs sonrasında kursiyerlerin okumaya geçeceğini ifade etti. Kursiyerler Osmanlıca’ya yazma konusuna oldukça yabancı olduğunu kaydeden Aydın, harflerin kelime başında, ortasında ve sonunda nasıl yazılacağı konularında kursiyerlerin önemli mesafe kat ettiğini ifade etti.