Patates tohumu satışı 2 kat arttı

Çerkezköy'de patates fiyatlarının artması, vatandaşları patates ekimine yönlendirirken, Çerkezköy Ziraat Odası'nda patates tohumu satışı geçtiğimiz yıllara oranla 2 kat arttı.

Patates tohumu satışı 2 kat arttı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de sebze fiyatlarında yaşanan yükseliş devam ediyor. Fiyatların her geçen gün artması nedeniyle zor günler geçiren vatandaşlar, çareyi ekim yapmakta arıyor.

Ürünlerin artan fiyatlarına karşı vatandaşlar kendi üretimine geçmeye çalışıyor. Vatandaşlar özellikle en çok fiyatı yükselen ürünler arasında olan patates ekimine rağbet gösteriyor. Çerkezköy Ziraat Odası Genel Sekreteri Ziraat Mühendisi Belgin Akgün, patates tohumu satışının geçtiğimiz yıllara oranla yüzde 2 kat arttığını kaydetti.

Akgün, bu yıl patates tohumu satışlarının daha fala olduğunu ifade ederek, “Patatesteki fiyat artışından dolayı insanlar az da olsa patates ekimi yaptı bu yıl. Geçtiğimiz yıllarda yaklaşık 1,5 ton patates tohumu satışı yapılırken bu yıl 2,5 tona yakın satış yapıldı. Sebze fiyatlarının artmasından dolayı artık vatandaşlar her şeyi ekmeye başladı” dedi.