Patlak sonrası Akay'dan radikal karar

Çerkezköy'de Öztrak Caddesi üzerinden geçen ana su borusu patladı. Patlak nedeniyle oluk oluk akan su Öztrak ve Malkoçoğlu Caddesi ile Altıyol kavşağını göle çevirdi. Tazyikli akan su caddedeki asfaltı sökerken, ilçe geneline bir süre su verilemedi. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Atatürk ve Öztrak Caddelerinde altyapı çalışmalarına en kısa sürede başlanacağını ifade etti.

Patlak sonrası Akay'dan radikal karar

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de Öztrak Caddesi üzerinden geçen ana su borusu patladı. Patlak nedeniyle oluk oluk akan su Öztrak ve Malkoçoğlu Caddesi ile Altıyol kavşağını göle çevirdi. Tazyikli akan su caddedeki asfaltı sökerken, ilçe geneline bir süre su verilemedi. Öztrak Caddesi üzerinden geçen ve eskidiği belirlenen ana su borusu, patladı. Patlak nedeniyle rögar kapağı yerinden çıkarak su caddeye akmaya başladı. Akan su nedeniyle Öztrak Caddesi ve bu caddeye bağlanan Malkoçoğlu Caddesi ve bağlı sokaklar ile Altıyol kavşağı göle döndü. Akan su nedeniyle caddedeki asfaltın büyük bir kısmı yerinden söküldü. 

CADDE TRAFİĞE KAPANDI

Akan su nedeniyle caddede trafik kilitlendi. TESKİ ekipleri hemen caddeye gelerek çalışmalara başlarken, polis ekipleri ise caddeyi araç trafiğine kapattı. TESKİ ekipleri, arızayı gidermek için ilçe genelinde su kesintisine gitti. 

AKAY’DAN RAKİDAL KARAR

Patlağın olduğu yere gelerek incelemelerde bulunan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay,  Çerkezköy’ün su altyapısının 1990’lı yıllarda o günün nüfusu ve koşullarına göre yapıldığını ve aradan geçen 30 yıl içerisinde altyapının eskidiğini belirterek, “Bugün tekrar gördük ki Çerkezköy’ün su altyapısı artık nüfusu 174 bini bulmuş Çerkezköy’ü kaldırmıyor. Eski su altyapısı yüzünden patlaklar, arızalar meydana geliyor. 2017 yılında hatırlanacağı gibi ana isale hattının Hükümet Caddesi’nde bulunan 240 metrelik kısmı asbest borudan kurtarılarak, Öztrak Caddesi’ne son teknoloji ürünü duktil borular ile bağlanmıştı. Şimdi TESKİ tarafından Öztrak Caddesi ve Atatürk Caddemizde bulunan ana isale hatlarının da asbest borudan kurtarılarak, son teknoloji ürünü olan duktil borular ile değiştirilmesi gerekiyor.   Bu noktada Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ve TESKİ ile planlama çalışmalarımız devam ediyor. Bu iki caddemizdeki altyapı çalışmalarına (Ana isale hattının değiştirilmesi ve yağmur suyu hattı yapılması) 2021 yılında başlamayı hedefliyorduk ama bugünkü meydana gelen arızanın ardından daha hızlı hareket ederek, çalışmalara en kısa sürede başlanılması gerektiği noktasında hemfikiriz” dedi.

ARIZAYA MÜDAHALE EDİLİYOR

Öztrak Caddesi’ndeki arıza nedeni ilçe geneline bir süre su verilemedi. Ardından su bazı mahallere verildi. Kesinti ile ilgili bilgi veren Akay, “Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Bağlık ve Gazi Osman Paşa Mahallesi’nin bir bölümüne arıza giderilene kadar su verilemeyek. Şu anda TESKİ ve Çerkezköy Belediyesi ekipleri arızaya müdahale ediyor. Arıza giderildikten sonra şebekeye tekrardan su verilmeye başlanacak” ifadelerini kullandı.