Pazar Yeri Cuma günü de açık olacak

Çerkezköy Kapalı Pazar Yeri, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Cuma günü de açık olacak. Bugün açılan pazar da ise yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşların birçoğu sosyal mesafe kuralına uymadığı gözlendi.

Pazar Yeri Cuma günü de açık olacak

Çerkezköy Bakış - Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 23-24-25 ve 26 Mayıs günlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bu kapsamda vatandaşlar mutfak ihtiyaçlarını karşılamak için Kapalı Pazar Yerinin yolunu tuttu. 
Vatandaşlar pazara maskesiz alınmazken, içeride de alışveriş yoğunluğu yaşandı. Birçok vatandaşın sosyal mesafe kuralına dikkat etmediği görüldü.

FİYATLAR İSE ŞÖYLE

Genel olarak vatandaşın poşetinde yer alan domatesin ve salatalığın kilosu 2,5, biber ve patlıcanın kilosu ise 3 TL’den satıldı. Meyve tezgahlarında ise elmanın kilosu 5, erik 10, çilek 8, muz ise kilosu 10 liradan satışa sunuldu.
Çerkezköy Belediyesi’nden yapılan arife ve bayram süresince uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Cuma günü de pazarın açık olacağı duyuruldu.