Perşembeyi bekleyemedim !

Tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Aynı zamanda Çerkezköy’ün düşman işgalinden kurtuluşu da bu güzel güne denk gelerek çifte mutluluk yaşattı.

Normalde Perşembe günleri köşe yazılarımı yayınlardım ama bekleyemedim bu sefer.

Her şey iyi hoş güzel. Kaymakamlık tarafından güzel bir tören hazırlanmış. Evet, sadece hazırlanmış. Uygulama ise sınıfta kaldı. Neden mi?

Hemen onu da uzatmadan açıklayayım; malumunuz ki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilçe genelinde pek çok alanda öğrenciler çeşitli yarışmalar yaptı, farklı spor dalların ödüller kazanıldı ve bu ödüller 29 Ekim günü sahiplerine takdim edildi.

Benim gözlemleyip yazacaklarımı belki pek çok vatandaş hatta protokol mensubu da gözlemlemiştir.

Ödül alacak öğrenciler alana çağırılıyor fakat bu öğrenciler ve beraberindeki öğretmenler nedense ne duracakları yeri, ne de sırasını biliyor. Başlarında bir okul müdürü protokolün önünde adeta prova yaparcasına yön tarif ediyor…

Ya sevgili büyüklerim, 29 Ekim yılda sadece ama sadece 1 kez kutlanıyor. 1 kere kutlanan ve 1 kere programı yapılan şu günün provasını yapmak neden zor geldi? Tören komitesi yıllardır yapılan bu törenleri kâğıt üzerinde işlemekten öteye neden gitmiyor?

Bir kargaşa var ortalıkta, öğrenciler takım halinde geliyor alana hepsi kendilerine verilecek komutu bekliyor. Öncesinden ayarlansa, izleyenlerin göz zevkini de bozmadan seri şekilde sıralanıp ödüller takdim edilse daha iyi olmaz mı?

Şimdi bana acımasızca eleştiriler gelecektir, eminim… Gelsin, yeter ki şu kargaşa son bulsun. Mühim değil.

Evet, diğer bir hususa gelelim. Yine ödül alan öğrencileri görevimiz gereği görüntülerken önümüze gelen onlarca veli, öğretmen vs…

Onlara bir lafım, sözüm yok. Sonuçta öğrencisi ya da çocuğu protokol mensuplarından ödül alıyor, tabi ki hemen telefonuna o anı kaydetmek isteyecek.

Gerek zabıta ekipleri, gerekse emniyet personeli, alanı giren vatandaşları defalarca kez uyardı. Keza aynı şekilde bizlerde görevimizi yapmakta zorlanırken defalarca uyarılarda bulunuyoruz. Bu programın saha komiseri yok mu?

Varsa da neden gösteri alanına görevli dışında onlarca insan giriyor?

Bu serzeniş sadece biz gazetecilerin değil, o alanda ödül veren protokol mensupları dahil herkesin serzenişidir.

Ne olur bir kez daha programı baştan aşağı gözümüzün önünden geçirelim ve hatalarımıza bakalım.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan KARAGÖZ
Serkan KARAGÖZ - 12 ay Önce

Aynen katılıyorum,en azından atatürk anıtının olduğu yer sahne gibi kullanabilirdi.

Merve Karatepe
Merve Karatepe - 12 ay Önce

Turkiye'nin genel durumunun Çerkezköy analizi. Tebrikler.

banner265

banner562

banner306

banner510