Polisin alkollü sürücü ve arkadaşı ile imtihanı

Çerkezköy'de alkol aldıktan sonra direksiyon başına geçen ve polisin 'Dur' ihtarına uymayarak kaçan sürücü Ahmet G., kovalamaca sonrası Bağlık Mahallesinde yakalandı. Alkolmetreyi üflememek için direnen sürücü ile arkadaşının polis ile arasında geçen diyalogları Levent Kırca'nın 'sarhoş sürücü' prodilerine taş çıkarttı. Güçlükle yapılan alkol kontrolünde sınırın çok üstünde 201 promil alkollü çıkan sürücünün ehliyetine el konuldu.

Polisin alkollü sürücü ve arkadaşı ile imtihanı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, Öztrak Caddesi üzerinde uygulama yaptı. Uygulama sırasında 39 NH 410 plakalı otomobil polisin “dur” ihtarına uymayarak kaçtı. Bunun üzerine ekipler, aracın peşine takıldı.

KOVALAMA İLE YAKALANDI

Kovalamacanın ardından otomobil, Bağlık Mahallesinde durduruldu. Alkollü olduğu belirlenen sürücünün ehliyeti ve otomobilin anahtarı istendi. Sürücü vermemek için dirense de bir süre sonra ekiplere verdi. Bu sırada ise ekipler alkol testi yapmak istedi. Ancak sürücü alkolmetreyi üflememek için direnince polis ekipleri zor anlar yaşardı.

201 PROMİL ALKOLLÜ ÇIKTI

Polisin tüm ikna çabasına rağmen sürücü alkolmetreyi üflememek için direndi. Sürücünün yanındaki arkadaşı da yaşananlara dahil olunca merhum tiyatro ve sinema sanatçısı Levent Kırca’nın “sarhoş sürücü” parodilerindekinin bir benzeri ortaya çıktı. Güçlükle alkolmetreyi üfleyen sürücü 201 promil alkollü çıktı.
Sürücünün ehliyetine 6 ay süreyle el konulurken, otomobil ise otoparka çekildi.