Polisten 'Huzur' uygulaması

Çerkezköy'de, çok sayıda polisin katılımıyla 'Türkiye Güven Huzur Uygulaması' yapıldı. Birçok işyeri denetlendi, araçlar kontrol edildi, şüpheli görülen kişilerin GBT sorgulaması yapıldı. Uygulamada, suç ve suç unsuruna rastlanmadı.

Polisten 'Huzur' uygulaması

Çerkezköy Bakış- Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimleri tarafından mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, her zaman ve her yerde güvenlik güçlerinin varlığını vatandaşa hissettirerek alanda görünür olunması, başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesine yönelik ülke genelinde eş zamanlı olarak “Türkiye Güven Huzur Uygulaması” gerçekleştirildi.
Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de ilçe genelinde uygulama yaptı. Denetimlerde, uygulama noktasında araçlar durduruldu. Araçlar kontrol edilirken, şüpheli görülen kişilerin Genel bilgi Tarama (GBT) sorgulaması yapıldı.
Yaklaşık 2 saat süren uygulamada, suç ve suç unsuruna rastlanmadı. Uygulamaların günün belirli saatlerinde düzenli olarak yapılacağı öğrenildi.