Açılışı Akay yaptı

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Vahap Akay, Gazi Osman Paşa Mahallesindeki Çerkezköy Sağırlar ve Dilsizler Derneği’nin açılışını gerçekleştirdi. Akay, ayrıca Çerkezköy Uzunköprülüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan Nazar Kıraathanesi’ni de ziyaret ederek vatandaşlara 5 yıllık görev süresince yaptıklarını anlattı.

Açılışı Akay yaptı

Çerkezköy Bakış - Gazi Osman Paşa Mahallesi Fatih Caddesi üzerinde yeri Çerkezköy Belediyesi tarafından tahsis edilen Çerkezköy Sağırlar ve Dilsizler Derneği’nin açılışını gerçekleştiren Belediye Başkanı Vahap Akay, iki ay önce Çerkezköy Sağırlar ve Dilsizler Derneği’ne yaptığı ziyarette Dernek Üyelerinin yer talepleri olduğunu ve sıkıntı çektiklerini belirterek, “Çerkezköy Belediye Meclisi olarak Çerkezköy Sağırlar ve Dilsizler Derneğimize bu alanı tahsis ettik. Kendilerine, ailelerine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Çerkezköy Sağırlar ve Dilsizler Derneği’nin açılışının ardından Çerkezköy Uzunköprülüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan Nazar Kıraathanesi’ni ziyaret eden Akay, burada Yıldırım Beyazıt Mahallesi sakinleri ile buluşarak görev yaptığı 5 yıl boyunca gerçekleştirdiği hizmetleri anlattı ve gelecek 5 yıla dair projeleri hakkında bilgi verdi.  Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nin yıllardır kanayan, kangren olmuş Kavak Dere sorununu Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ıslah ederek çözdüklerini ve artık Kavak Dere’nin bataklık alandan çıkarak, sadece yağmur suyunun aktığı bir dere haline geldiğini ifade eden Akay, ıslah çalışması gerçekleştirmeden önce dere kenarındaki 39 gecekonduyu kaldırdıklarını, ailelere kira yardımında bulunduktan sonra ıslah çalışmasının başladığını söyledi.
Kavak Dere’ye birçok noktadan kanalizasyon ve kimyasal atık döküldüğünün tespit edildiğini ve bu hatların devre dışı bırakıldığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, ayrıca mahalleye 14 bin 200 metrekarelik Naim Süleymanoğlu Parkı’nı kazandırdıklarını ifade etti. Önümüzdeki dönem başkan seçilmesi halinde Kavak Dere’nin etrafında bulunan yeşil alanda düzenleme yapılacağını, burasının oyun sahaları, yürüyüş yolları olacağını ifade eden Akay, ayrıca Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ne önümüzdeki dönem Kapalı Düğün Salonu yapılacağı ifade etti.
Çerkezköy’ün 118 noktasında park ve yeşil alan düzenlemesi yaptıklarını, 29 Ekim Spor Kompleksi’ni hizmet açtıklarını, Trakya’nın en büyük çocuk oyun parkı olan 23 Nisan Parkı’nı hizmete açtıklarını, Kızılpınar’da 90 kilometre altyapı yaptıklarını, 17 cadde ve 250 sokakta üstyapı çalışmalarının tamamlandığını, Veliköy’e Kapalı Düğün Salonu yapıldığını, Kültür Merkezi’nin hizmete açıldığını, Yüzme Havuzu’nun temelinin atıldığını, Pınarça Deresi’nin etrafının yaşam alanı haline getirilmesi gibi birçok hizmetin altına imza attıklarını belirten Akay, vatandaşın iyi gününde kötü gününde, acısında mutluluğunda yanlarında olduklarını ifade ederek, “Hiçbir ayrımız gayrımız olmadı. Kucaklayan, sarıp sarmalayan bir anlayışla bu topraklara hizmet ettik. Allah izin verir, millet de müsaade ederse önümüzdeki 5 yıl da hizmet etmeye talibiz”  ifadelerini kullandı.

banner287

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİM..
SELİM.. - 7 ay Önce

kızılpınar mah..kocameşe piknik alanı yolu....berbat...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510