Açılışı bakan Dönmez yaptı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AK Parti Çerkezköy İlçe Fatih Mahallesi Seçim İrtibat Bürosu açılışını yaptı. Burada yaptığı konuşmada bakan Dönmez, Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva’ya destek istedi.

Açılışı bakan Dönmez yaptı

Çerkezköy Bakış - Fatih Mahallesindeki seçim ofisinin açılışına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mestan Özcan, Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ile çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

“FATİH MAHALLEMİZE YATIRIM YAPILMADI”

Burada vatandaşlara seslenen ve mevcut  belediyeden Fatih Mahallesinin yeterli hizmet alamadığını iddia eden AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, “Fatih Mahallemize yatırım yapılmadı, değer verilmedi, ikinci sınıf muamele gördü. Ama inşallah 31 Mart akşamı belediye meydanında kutlayacağımız zaferimizle beraber Süleyman Kozuva, önümüzdeki 5 yılda 10 yılda inşallah hak ettiği değeri verecektir.” dedi.

“YÜZDE 62”

Fatih Mahallesi’nin AK Parti’nin her zaman yanında olduğunu ve bundan sonra da olacağına inandığını söyleyen Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva ise, “Fatih Mahallesi sakinlerinin son 5 senesini çok acı geçirdiğini düşünüyorum. Son 5 senede CHP Belediye Başkanı Fatih Mahallemize hiçbir yatırımı getiremedi. Neden? Çünkü Fatih Mahallesi her zaman AK Parti’nin yanında oldu. Bundan sonra da olacaktır, buna inanıyorum.  Bu güzel topluluk bizle beraberse bundan sonra da birlik beraberliğimizi bozmayacağız. Biz Çerkezköy’de Allah’ın izni ile yüzde 58 alacağız dedik. Ama devletimiz ve bu güzel halk bizlerle beraber, ben bu yüzde 58’i 60-62’ye çıkarttım. Fatih Mahallesi’nde Çerkezköy’ün diğer mahallelerinde 159 tane projelerimiz var arkadaşlar. Allah’ın izniyle pazar günü spor salonuna hepinizi 12.30’da bekliyoruz. Bu güzel projeleri orada tanıtacağız.” ifadelerini kullandı.

banner287
“31 MART KURTULUŞ, 1 NİSAN DİRİLİŞ OLACAK”

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ise yaptığı konuşmada, “31 Mart’tan sonra inşallah Büyükşehir ve Çerkezköy’de hükümetimizin tüm desteğiyle beraber Tekirdağ’ımızın tamamında olduğu gibi Çerkezköy’ümüzü de inşallah en iyi noktalara getirmek için iyi bir kadro olarak karşınızdayız. Adımın Mustafa Yel olduğundan emin olduğum kadar bu iki kardeşimizin de inşallah bu seçimden zaferle çıkacağına inanıyorum. 23 günümüz kaldı. Omuz omuza kol kola mücadele ederek Atalarımızın bize emanet ettiği bu güzel toprakları işin ehline vererek biz de sorumluluğumuzu yerine getirmek zorundayız.  31 Mart kurtuluş, 1 Nisan diriliş olacak diyoruz.” diye konuştu.

DESTEK İSTEDİ

Burada son konuşmayı ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yaptı. Kozuva’nın başarılı bir iş adamı olduğunu belirten bakan Dönmez, destek istedi. Seçim bürosunun açılışının ardından vatandaşlara seslenen Bakan Dönmez, 2002'de ülkenin "karanlıklar" içinde olduğunu ifade ederek, şu anda Türkiye'de 81 ilde doğal gaza erişimin sağlandığını ve hava kirliliği sorununun çözüldüğünü söyledi. Dönmez, halkın bazı belediye başkanlarının doğal gazı kendilerinin getirdiği yönündeki ifadelerine inanmaması gerektiğini vurgulayarak, "İnanmayın, doğal gaz da elektrik de hükümetin işi. Biz izin vermesek, onların gelme şansı yoktu. Tekirdağ, Cumhurbaşkanımıza bugüne kadar destek verdi." diye konuştu.

“ARZ GÜVENLİĞİ SORUNUMUZ KALMADI”

Dönmez, yerli enerji kaynaklarını daha fazla ekonomiye kazandırmak için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti. Çerkezköy civarında ciddi bir rezerv bulunduğunu ama bu bölge için planlanan santral için gerekli koşulların yeterli görülmediğini dile getiren Dönmez, şunları kaydetti:  "Projeden vazgeçildi. Muhalefet, 'Biz istemedik, o yüzden vazgeçildi' diye söylüyor. Bunu zaman zaman duyuyorum. Bununla ilgisi yok, teknik ve ekonomik koşullardan dolayı bu projelerden vazgeçildi. Bizim hala enerjiye ihtiyacımız var ve Anadolu'nun değişik coğrafyalarında projelerimiz ve yatırımlarımız da planlama aşamasında devam ediyor. Bazıları yerli kaynakları kullanmamak ya da buna engel olmak suretiyle bizi dışarıya karşı bağımlı tutmaya çalışıyor. Güçlü Türkiye için bağımsız enerji kaynaklarına ihtiyacımız var."
Enerji sektöründe Türkiye'nin 7 bin noktasında elektrik üretimi yapıldığına işaret eden Dönmez, "Hem elektrik hem de doğal gaz sektöründe çalışanlara 'Bu işin pardonu yok' diyoruz. Hizmet kalitesini güvence altına alabilmek için hem şebeke hem de insan kaynağının iyi, donanımlı ve eksiksiz olması lazım. Son birkaç yıl öncesine kadar üretim yetersizliğimizden dolayı eksikliğimiz oldu ama ciddi bir yatırım atağıyla arz güvenliği sorunumuz kalmadı. Yerli kaynaklarımızı da maksimum seviyede ekonomiye kazandırmayı hedefliyoruz ve çeşitlendiriyoruz." ifadesini kullandı.
Öte yandan Türk ekonomisinin dengelenme sürecinde olduğunu kaydeden Dönmez, kur ve enflasyonunun da yavaş yavaş gerçekliğini bulmaya başladığını sözlerine ekledi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
bay meraklı
bay meraklı - 3 ay Önce

çerkezi bakanmı yönetyecek te destek istiyor. sülaymanın ağzı yok mu?

yel mi rüzgarmı
yel mi rüzgarmı - 3 ay Önce

neyin kurtuluşu neyin dirilşi bu anladıysam arap olayım. ya da ben olmayayım siz olun:)

....
.... - 3 ay Önce

Anlamadığım şey.. Çerkezköy ü kim yönetecek.. Adaya da söz verin.. O da konuşsun...

remzi
remzi - 3 ay Önce

nasıl olsa seçilsede altı aya kalmadan görevden alırlar. adayın kim oldugunun ne önemi var da konuşsun

İstanbul..
İstanbul.. - 3 ay Önce

AKP belediye lerinde yollar çiçek gibi.. CHP belediye lerinde çukur hep..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510