Akay, 5 yılını anlattı

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim çalışmalarını sürdüren Çerkezköy Belediye Başkanı ve Milet İttifakı CHP adayı Vahap Akay, Kızılpınar Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Akay, görevde bulunduğu 5 yıllık süreçte Kızılpınar’a yapılan çalışmaları anlattı.

Akay, 5 yılını anlattı

Çerkezköy Bakış - Kızılpınar Mahallesindeki Erzurum Tekmanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin açılışına katılan Belediye Başkanı Vahap Akay, daha sonra yine Kızılpınar’da bulunan Karadeniz Kıraathanesi, Egemen Kıraathanesi ve Yener Kıraathanesi’nde vatandaşlar ile buluşarak 5 yıl boyunca yaptığı çalışmaları anlattı ve gelecek 5 yılda yapacağı projeler hakkında bilgi verdi.
İlk olarak Kızılpınar Mahallesindeki Erzurum Tekmanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin açılışına katılan Akay, Kızılpınar’da açılan Erzurum Tekmanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ilçeye ve ilçede yaşayan Tekmanlılara hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu. Akay, “Türkiye’nin 7 coğrafyasından, 81 ilinden işi için, aşı için bu topraklara gelen hemşerilerimizle ele, kol kola, omuz omuza bir 5 yılı geride bırakıyoruz. Çerkezköylülük bilinci ile önümüzdeki 5 yıla da yine el ele, omuz omuza, gönül gönüle yol alacağız. Tekmanlı hemşerilerimin mutluluklarına ortak olduğum için çok mutluyum. Derneğimizin başta Tekmanlı hemşerilerimiz olmak üzere kentimize, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Kızılpınar Mahallesinde geride kalan 5 yılda ciddi altyapı ve üstyapı yatırımları yapıldığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “90 kilometre kanalizasyon altyapısı, 5 kilometre yağmur suyu hattı yapıldı. Üzerine 17 cadde ve 250 sokakta üstyapı çalışmaları tamamlandı. Kızılpınar Mahallemize 21 derslikli bir okulu kazandırdık, Kapalı Pazar Yeri kazandırdık. Kültür Merkezimizi hizmete açtık. Mahalle Evimizde kadınlarımızı buluşturarak, aile ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağladık” dedi.

banner287
Kızılpınar Mahallesine önümüzdeki 5 yılda 22 adet yeşil alan ve park yapılacağı belirten Akay, “Altyapısı tamamlanan Kızılpınar Mahallemizde üstyapı çalışmalarımız tüm hızı ile devam edecek. Ayrıca Kızılpınar Mahallemize 1 adet Kapalı Spor Salonu, 1 adet Futbol Sahası, 1 adet Kapalı Düğün Salonu yapılacak. 22 ayrı noktada park ve yeşil alan çalışması gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı. Akay, Kızılpınar Kocameşe Piknik Alanı’na yatırımların devam edeceğini, Kocameşe’den Tepe Emlak Konutlarına bağlantı yolunun yapılacağını, Kızılpınar ile Veliköy OSB arasındaki yolun açılacağını ve ayrıca Kızılpınar’a Trap Atış Alanı yapılacağı belirtti.
Göreve geldiği Nisan 2014 yılından beri birlik, beraberlik, kardeşlik diyerek, ayırmadan, kayırmadan bir belediyecilik anlayışını ortaya koyduklarını ve bugünlere geldiklerini belirten Akay, önümüzdeki dönemde de aynı anlayışla hizmet etmeye devam edeceklerini kaydetti.
Vatandaşın iyi gününde kötü gününde, acısında mutluluğunda yanlarında olduklarını ifade eden Akay, “Hiçbir ayrımız gayrımız olmadı. Kucaklayan, sarıp sarmalayan bir anlayışla bu topraklara hizmet ettik” dedi.
Kızılpınar’a ‘Çamurpınar’ diye eleştirilerde bulunanların bugün Kızılpınar’ın yapılmış cadde ve sokaklarında seçim çalışması yaptıklarını belirten Akay, “Biz 5 yıl öncede bu sokaklarda, caddelerde seçim çalışması yaptık. O günkü manzarayı hatırlayanlar bilir. Su altyapısı tamamlanmış, her taraf çamur içinde bir Kızılpınar varken bugün altyapısı ve üstyapısı tamamlanmış bir Kızılpınar’da seçim çalışması yapılıyor. Bundan 2-3 yıl önce Kızılpınar’a ‘Çamurpınar’ diyenleri buraya davet ediyorum. Gelsinler değişimi, gelişimi görsünler” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
umut
umut - 4 ay Önce

Herkesin başkanı Vahap Akay.

TRAKYALI..
TRAKYALI.. - 4 ay Önce

KOCAMEŞE PİKNİK ALANINDA YOL YOK..

turan..
turan.. - 4 ay Önce

kızılpınar piknik alanı yolu için 5 yıl dahamı bekliycegiz..sayın başkan..

Murat
Murat - 4 ay Önce

5 dakikada anlatmıştır. yapılanlar o kadar az ki..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510