Akay: Kimi kandırıyorsun?

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, Veliköy Mahallesi’nde vatandaşlar ile bir araya geldi. Burada Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva’yı da eleştiren Akay, “365 tane oda var memlekette, ben ilk 10’a girdim diyorsun. 365 tane odadan 300 tanesi zaten akredite olmuş, 5 yıldızlı olmuş. Önüne gelene yıldız vermişler, ne anlatıyorsun arkadaş sen ya? Kimi kandırıyorsun?” dedi.

Akay: Kimi kandırıyorsun?

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, mahalle mitinglerini Veliköy Mahallesi il sürdürdü. Mitinge Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin ve meclis üyesi adayları da katılarak Akay’a destek verdi.

“BİZ HİZMET ÜRETİRKEN, ONLAR LAF ÜRETTİLER”

Meclis üyesi adaylarının tanıtımından sonra kürsüye gelen Albayrak, “Çerkezköy, Veliköy ve Kızılpınar’ın bir bütün olarak hizmet için Vahap Akay ile büyük yarış ve hizmet içerisindeyiz. Projelerimiz ile Çerkezköy, Veliköy ve Kızılpınar’ın kaderi değişiyor, değişmeye de devam edecek. 31 Mart’ta yeniden seçildiğimiz zaman başta Veliköy olmak üzere çok önemli projelerle geliyoruz. Takdir edersiniz ki bu göreve geldiğimiz 30 Mart 2014’te tamamen sıfır bir belediyeyi aldık, yeniden kurduk Tekirdağ’ın 11 ilçesinde TESKİ dahil teşkilatlandık, bütün gücümüzle hizmet etmeye çalışıyoruz. Çerkezköy’e bu dönem Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden 180 milyon TL’lik harcama ve yatırım almıştır bir o kadar da sayın başkanımızın vardı demek ki, Çerkezköy bu yıl 300 trilyonluk yatırımla karşılaşmış ve bugün gerçekten yaşanacak yerleşim yerlerinden biri haline gelmiştir. Daha büyük projeleri 31 Mart 2019’dan sonra gerçekleştirme sözleri veriyoruz. Daha çok beğeneceğiniz projelerle hizmet için büyük bir heyecanla bekliyoruz. Millet ittifakının gücüyle 11 ilçenin tamamında ve Tekirdağ’da Mart’ın sonu bahar diyeceğiz. Biz hizmet yarışı yaparken iktidar partisinin mensupları devamlı bizim üzerimizden siyaset yaptılar. Biz hizmet üretirken, onlar laf ürettiler. Yerel seçim zamanı gelecek, biraz bekleyin dedik. Şimdi geldi ve diyoruz ki hodri meydan buyurun bakalım. Bize güvenmeye devam edin hizmet aşkıyla, yanıyoruz, tutuşuyoruz.” diye konuştu.

“YENİ YATIRIMLARLA BULUŞTURMAK ÜZERE YOLA ÇIKIYORUZ”

Albayrak’ın ardından konuşan Akay, mahalle sakinlerine hitap etti. “Bizler, sizlerle beraber 5 yıl evvel çıktığımız sokaklarda, mahallelerde buluştuğumuz kıymetli hemşerilerimle bir kartopunun büyümesi gibi her mahalleden kadını, çocuğu, genci, yaşlısı hep birlikte el ele, kol kola sizlerle beraber 2024’e doğru yürümenin gururunu mutluluğunu bize yaşattınız Allah razı olsun. 5 yıl boyunca sizlerden aldığımız güçle, verdiğimiz sözleri yerine getiriyor olmanın gurur ve mutluluğuyla meydanlarda buluşuyoruz. Çerkezköy’ün tüm mahallelerinde parkları, bahçeleri, altyapı yatırımlarıyla, dere taşkınlarından kurtardığımız, bataklık derelerini ıslah ettiğimiz Çerkezköy’de, bir mücadeleyle geçen 5 yılı, bugün yeni yatırımlarla buluşturmak üzere yola çıkıyoruz. Çerkezköy’ün tüm mahallelerinde çalıştığımız gibi bu 5 yılda da çalışmaya devam edeceğiz. Bir değişimi, bir dönüşümü, aydınlık sokaklarıyla geleceğe umutla bakarak, durmadan devam ettik. Veliköy Mahallemizde de bu dönemde ciddi yatırımlar yaptık Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ile birlikte. Bu dönem Veliköy Vatan Caddesi’ni Büyükşehir Belediye Başkanım asfalt çalışmaları ile tamamladı. Hürriyet parkında bir yeni düzenleme ile işletme halinden çıkartarak Veliköy’ü yeni meydanına kavuşturduk. Bu dönemde yine bir açık hava düğün salonunu Veliköy mahallemize teslim etmiştik. Mahalle evleri projesini Veliköy’den başlattık. Kadınlarımız kendi ekonomilerine katma değer sağlamaya bu mahalle evlerinde yapıp sattıkları ile devam edecekler. 5 yıl evvel bir söz vermiştik. O sözü yerine getirmenin gurunu mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm bölgeye örnek bir düğün salonunu bu dönemde Veliköy’e kazandırdık. Çevrede bu yakışıklılıkta böyle bir düğün salonu yok.” dedi.

“NEREDE RUMELİ ÜNİVERSİTESİ?”

banner287
Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’in yaklaşık 3 yıl evvel söylediği “Rumeli Üniversitesi getireceğiz” açıklamasına değinen Akay, “Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’nu Veliköy’e taşıma görevi bize gelmişti. Geçmiş dönem belediye başkanımız bu yatırımı yapmıştı Allah razı olsun diyelim. Arkadaki 76 dönümlük alan o dönemde Veliköy Yüksekokulu olarak tahsis edilmişti. Göreve geldik dedik ki biz bu alanın tahsisini bozacağız. Neden? Arkada 76 dönümlük bir alan var. O alana bu kadar bir üniversite yetmez. Öndeki binanın olduğu alan 10 bin metrekare. Bu alanda bir üniversite var. Arkada taraftaki alan için rektör beyle gittik konuştuk 4 yıl evvel. Dedik ki, buraya yeni bir üniversite gelsin. Yurt binası gelsin bu alanın içerisine konsun. Gençler, çocuklar, fabrikaların ortasında yurtlara gitmesin Veliköy’ün içerisinde yaşasınlar, ekonomiye katkı sağlasınlar dedik. İnşallah bunları yapacağız. Biz bunları söylerken Çerkezköy’e katma değer sağlansın derken, 3 yıl evvel Tekirdağ Milletvekilimiz Mustafa Yel dedi ki ‘Arkadaş sen çok küçük düşünüyorsun. Biz çok büyük düşünüyoruz. Buraya bir Rumeli Üniversitesi kuracağız’ dedi. Dedim, Allah razı olsun deriz. Bu topraklara taş üstüne taş koyan kimse biz Allah razı olsun deriz. Sizin gibi yapmayız, küçümsemeyiz de. Ben şimdi soruyorum 3 yıl evvel bu sözü veren milletvekilimize, Nerede Rumeli Üniversitesi? Yok. Ogünlerde keşke bizi dinleseydiniz. Şimdi söylüyorum biz oraya, o üniversite binasını sizlerle birlikte kuracağız.” ifadelerini kullandı.

“YENİ BİR KENT MEYDANI KAZANDIRACAĞIZ”

Veliköy’e yapılacak yatırımlardan bahseden Akay, “Yukarıda yine bu dönemde bir halı saha sözü verdik. Yukarıda, çamlığın orada bir halı saha çalışması başladı. Basketbol sahası, voleybol sahası, çocuk oyunlarıyla beraber bir katma değer sağlıyoruz. Bahçedere’nin oradaki mesire alanında da bir düzenleme çalışması yapacağız.  Biz spor kompleksini Veliköy’e kazandırmak üzereyiz. Yeni yapacağımız bir de macera parkını Veliköy’e kazandıracağız. Veliköy Düğün Aşevini de Veliköy’e kazandıracağız. Düğün aşlarını orada yapacağız. Semt pazarını Veliköy’ümüze kazandıracağız. Çerkezköy, Veliköy yolunu aydınlatmak üzere bir yatırım başlattık. Karayollarına bu yol senin dedik. Karayollarının birçok engeliyle karşı karşıya kaldık, 290 bin lira hava parasını da yatırdık. Elektrik faturasını da üzerimize aldık. Çerkezköy’de Kızılpınar ışıklara kadar 186 direkle geldik. Bu dönemde Veliköy son ışıklara kadar gidip, düzenleyip tamamlayacağız. Altyapıya dair yapılacak işler var ve fiberoptik kazısı bu dönemde başlayacak. Eski Veliköy binasını bir gündüz bakım evi ve kreşe dönüştüreceğiz. Veliköy’ün 1995’li yıllarında yapılan ve o şekliyle kalan, kullanılma imkanı kalmayan binanın yerine oraya yeni bir kent meydanı kazandıracağız. Kanalizasyon altyapısı yapılacak. Örnek sokaklarımız olacak. Kutuplaştırmadan, herkesi kucaklayan bir anlayışla herkesi kucakladık. Siyaseti bir kenara koyarak, gönül köprüleri kurarak, vatandaşlarımızla mahallelerde, sokaklarda kucaklaştık. Hiçbir ayrımız, gayrımız olmadı. 5 yıl boyunca herkesin belediye başkanı olduk. İnşallah 2024’e giden yolda da herkesin belediye başkanı olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“KİMİ KANDIRIYORSUN?”

Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva’yı eleştiren Akay, “Çeşitli zamanlarda aday arkadaşlarımız kendilerinden örnek vermeye çalışıyorlar. Diyorlar ki ‘Ticaret Odasında şöyle yaptık, böyle ettik. 365 tane oda vardı ilk 10’a girdik. 5 yıldızlı akredite oda olduk’ diyor. 365 tane oda var memlekette, ben ilk 10’a girdim diyorsun. 365 tane odadan 300 tanesi zaten akredite olmuş, 5 yıldızlı olmuş. Önüne gelene yıldız vermişler, ne anlatıyorsun arkadaş sen ya? Kimi kandırıyorsun? Ticaret ve Sanayi Odası döneminde biz bir fuar yapacağız dediler. 29 Ekim’i tahsis ettik orada yaptılar. Sonra bir daha geldiler yukarıdaki külüstür spor salonunda yapmaya niyetlendiler. Çerkezköy’e 10 bin metrekare çok amaçlı Kapalı Pazar Yeri yatırımı ortaya çıkmış, gelin burada yapın dedik. 10 bin metrekare fuar alanı olan alanın 2 bin metrekaresinde fuar yapabildiler. Siz daha Çerkezköy gibi 3 OSB’si olan ticaret hacmi büyümüş alanda 2 bin metrekare, 50 firma ile fuar yapabildiniz. Konuştuklarınızla, yaptıklarınız birbirini tutmuyor. O yüzden ne yaptığınızı bileceksiniz bu millete sizin ne yaptığınızı biliyor.” dedi.

“BİZİM, MEYDANLARDA DAĞITACAK PARAMIZ, PULUMUZ YOK”

Millete tepeden bakmadan belediye başkanlığı görevini bugüne kadar getirdiğini ifade eden Akay, “Bir gazla geldi belediye başkanı oldu demişler. Bu belediye başkanı gazla olunmaz. Allah’ın izni, milletin oylarıyla belediye başkanı olunur. O yüzden bu milletin iradesine saygısızlık etmeden, belediye başkanının nasıl olduğunu bir kere daha sana tarif etmiş olayım. Bizim meydanlarda dağıtacak paramız, pulumuz yok. Biz kendi halinde bir seçim kampanyasında bize gönül veren gençlerimle, kardeşlerimle, annelerimle, ablalarımla dolduruyoruz bu meydanları. Gel de gör bakalım bu meydanda kimler var. Bu meydanda herkes var. Bu meydanlarda gönül ittifakı var! Bizler, millete sizin gibi tepeden bakmadan belediye başkanlığı görevini bu günlere kadar getirdik. 31 Mart 2019 günü eller vicdana gidecek oylar o şekilde kullanılacak.” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Baba Serdar
Baba Serdar - 6 ay Önce

Hikaye anlatmana gerek yok her vatandaş oyunu kime atacağını bilir

Çerkezköylü
Çerkezköylü - 6 ay Önce

Sen bir şuna cvp ver bu değirmenin suyu nereden geliyor ??? Yoksa bizim paralarmı ..

Veliköylü
Veliköylü - 6 ay Önce

1995 yılı deyil 2000 li yıllarda o yıkmak istedin binayı ruhi bey yaptı cok saglam bir bina yıkmaktan Baska birsey den anlamazmisın sen senin cerkezkoy belediye binan kac yıllık orası ufak geliyor artık bence bastan onu yık karakter meselesı

Trakya lı..
Trakya lı.. - 6 ay Önce

Seçimlere az zaman kala piyasaya çıktı.. daha önce yoktu..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510