Akay’ın yeni 5 yıl planı

Çerkezköy’ün yeni 5 yılına yeniden talip olduğunu konuşmalarında dile getiren Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra eğer başkan seçilirse yapacağı yeni projeleri tanıttı.

Akay’ın yeni 5 yıl planı

Çerkezköy Bakış - 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Çerkezköy Belediye Başkanı seçilen ve 8 Nisan 2014 tarihinde mazbatasını alarak bu göreve başlayan Vahap Akay, yeni dönem için CHP ve İYİ Parti tarafından oluşturulan Millet İttifakı’nın CHP’li Çerkezköy Belediye Başkan adayı gösterildi. 3 ayı geçkin süredir seçim çalışmalarını sürdüren Akay, tekrar başkan seçilmesi halinde Çerkezköy için yapmayı istediği projeleri tanıttı. Akay, 73 proje ve devam edecek 12 hizmetin bulunduğu kitapçığı vatandaşlarla dağıttı. İşte Akay’ın 73 projesi ve devam edecek 12 hizmeti.

MEYDAN DÜZENLEMESİ

Çerkezköy Belediye meydanına 2 bin metrekarelik yeni kent meydanı kazandırılacak. Kent meydanı projesi ile birçok sosyal ve kültürel etkinliğin yapılacağı alanlar oluşturulacak.

ATATÜRK VİYADÜĞÜ YAYA YOLU GENİŞLETİLMESİ

Atatürk Viyadüğü projesi ile yaya trafiği rahatlatılacak. Dar olan yaya yolu genişletilerek engelli vatandaşların da kullanımına uygun hale getirilecek.

ALTIYOL KAVŞAĞI DAL-ÇIK

Altıyol Kavşağı’ndaki trafik yoğunluğunun azaltılması, geçişlerin hızlanması hedefleniyor. Fevzi Paşa Caddesi ile Hükümet Caddesi arasına Dal-Çık projesi hayata geçirilerek trafik sorununun çözülmesi planlanıyor.

MEYDAN ALTI OTOPARKI

Proje ile park sorununun sona ermesi bekleniyor. 360 araç kapasiteli, 3 katlı meydan altı otopark yapılacak.

ATATÜRK VE ÖZTRAK CADDE DÜZENLEMELERİ

Atatürk ve Öztrak Caddeleri yeniden düzenlenecek. Kaldırım, engelli ve bisiklet yolları, paralel park alanları ve ağaçlandırma çalışmaları ile kent kimliğine kavuşma yolunda çalışmalar yapılacak.

KÜLTÜR MERKEZİ, OTOGAR – KENT PARK YAYA KÖPRÜSÜ

Kentpark ile Otogar ve Kültür Merkezi’ni birleştiren yaya köprüsü inşa edilecek. Engelli ve yaşlı vatandaşlara asansörle hizmet verecek olan yaya köprüsü rahat ve güvenli ulaşım hizmeti sunacak.

AMFİ PARK

Çerkezköy’ün yeni yaşam alanlarından bir tanesi olarak adlandırılan projede mevcut Amfi Tiyatro’nun yerine inşa edilecek projede; yeni etkinlik alanları, yeşil alanlar, yürüyüş yolları, seyir terası, kapalı otopark, mini amfi tiyatro yer alacak.

BAĞLIK VİYADÜĞÜ

Bağlık Mahalle sakinlerinin ulaşım sorununun çözülmesi hedefleniyor. Bağlık’ın iki yakası bir araya gelecek.

DÜĞÜN VE ÇOK AMAÇLI ETKİNLİK SALONU

Cumhuriyet Mahallesi’nde Çok Amaçlı Etkinlik ve Açık Kapalı Düğün Salonu yapılacak. Özel günlerde, çeşitli kültürel ve sosyal etkinliklere ev sahipliği yapacak. Bin 500 kişilik düğün salonu, bin kişilik açık hava amfisi, bin kişilik etkinlik bahçesi, kapalı otopark, fuaye alan ve çocuk oyun alanı kazandırılması planlanıyor.

AŞEVİ VE SOSYAL YARDIMLAŞMA MERKEZİ

Yılın 365 günü ihtiyaç sahibi ücretiz sıcak yemek hizmeti verilecek. Bakım muhtaç, yaşlı, kimsesiz, engelli vatandaşlara aş evinde hizmet verilecek.

BİLİM MERKEZİ VE GEZEGEN EVİ

Eğlence ve bilimi birleştiren, içimde bulunan planetaryum ile uzayda dolaşma imkanı sağlayacak olan Bilim Merkezi ve Gezegen Evi, projesinin Çerkezköy ve Trakya’ya hizmet vermesi planlanıyor.

TEPE KAVŞAK ÇALIŞMASI

Çerkezköy – Kapaklı çevre yolu üzerine yapılacak yeni kavşak düzenlemesi ile tepe mevkiindeki trafik sorunu çözüme kavuşacak.

ENGELSİZ KİTAP KAFE

Engelli vatandaşların çalışacağı “Engelsiz kitap kafe” açılacak.

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ

Kapalı Pazar yerinin çatısına kurulacak olan Güneş Enerji Santrali ile kapalı pazar yeri ihtiyaç duyduğu enerjiyi kendisi üretecek.

KIZILPINAR FUTBOL SAHASI

Kızılpınar Atatürk Mahallesi’nde bin 500 seyirci kapasiteli tribün ve sentetik çim futbol sahası spor kulüplerinin ve gençlerin hizmetine sunulacak.

BAĞLIK KAPALI SPOR SALONU

Bağlık Mahallesinde voleybol, basketbol, salon futbolu, masa tenisi gibi salon sporlarının yapılacağı bir Kapalı Spor Salonu yapılacak.

KIZILPINAR KAPALI SPOR SALONU

Kızılpınar Mahallesine de voleybol, basketbol, salon futbolu, masa tenisi gibi salon sporlarının yapılacağı Kapalı Spor Salonu yapılacak.

MAHALLE EVLERİ

Mahalle evlerinin sayısı artırılarak diğer mahallelerinde Tekirdağ Meslek Edindirme Kursu ile vatandaşların buluşma noktasına yenilerin eklenmesi hedefleniyor.HER MAHALLEYE TAZİYE EVİMevcut taziye evlerinin sayısı arttırılacak. Her mahalleye yeni taziye evleri yapılacak.

ÇERBİS

Sayısının artacağı bisiklet yolları ile bisiklet yollarında vatandaşların kullanımı için bisikletler yerleştirilecek. Proje ile bisiklet kullanma alışkanlığının gelişmesi planlanıyor.

YILDIRIM BEYAZIT MAHALLESİ DÜĞÜN SALONU

Düğün salonlarından bir tanesi de Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ne yapılacak.

KIZILPINAR DÜĞÜN SALONU

Veliköy’deki kapalı düğün salonu gibi bir tane de Kızılpınar Mahallesi’ne de kazandırılacak.

AMBARDERE REGÜLATÖRÜ

Ambardere Mevkii’ne uygulanacak proje ile Çorlu Deresi’ni besleyen çayların yoğun yağış dönemlerinde sebep olduğu taşkınların önlenmesi hedefleniyor. İçme suyu ihtiyacının yer üstü su kaynaklarından karşılayabilecek su kapanının yapımı sağlanacak.

TESKİ İÇME SUYU ÇALIŞMASI

2014 – 2019 döneminde projesi onaylatılan TESKİ içme suyu hattının yeni dönemde hayata geçmesi planlanıyor. Eski asbest boruların yerine, sağlıklı su boru hattı yerleştirilecek.

YENİ KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ

Kent Merkezi’nde kalan küçük sanayi sitesini, esnafın görüşleri alarak taşınacak. Kent Merkezi’nde yeni bir yaşam alanı oluşturulacak.

PARKLARDA GÜVENLİK KAMERALARI

Çocukların güveliği için parklara güvenlik kameraları yerleştirilecek.

HAYVAN BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi daha modern bir hale getirilecek. Hayvanların bakım hizmeti aldığı yeni bir merkez inşa edilecek.

HAVA KALİTESİ İZLEME İSTASYONU

Çerkezköy’ün hava kalitesini anlık olarak paylaşacak Hava Kalitesi İzleme İstasyonları kurulacak. Solunan havanın kalitesi incelenecek.

VELİKÖY KENT MEYDANI

Veliköy Mahallesinde atıl durumda bulunan hizmet binasının yerine yeni bir yaşam alanı inşa edilecek. İçerisinde kafeterya, yeşil alan ve hizmet noktalarının yer alacağı yeni meydan ile mahallesinin çehresini değiştirmek amaçlanıyor.

VELİKÖY KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ

Veliköy eski belediye binası, Veliköy Kreş ve Gündüz Bakım Evi’ne dönüştürülecek.

UMUMİ TUVALET VE BEBEK BAKIM ODASI

Engelli vatandaşların da kullanımına uygun, içerisinde bebek bakım odasının da bulunacağı umumi tuvaletler ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilecek.

TEPE 2. ETAP – PİKNİK ALANI VE YAPAY GÖLET

Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanında Yapay Gölet projesi hayata geçirilecek. Proje kapsamında çocuk oyun alanları, piknik alanları, koşu ve bisiklet yolları, kafeler, fitness alanları, spor sahaları, yürüyüş yolları ve otopark hizmeti de verilecek.

TEPE MACERA PARKI

banner287
Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanın hemen yanına Macera Park Projesi ile çocuklar ve gençler için yeni bir yaşam alanı hedefleniyor.

VELİKÖY MACERA PARKI

Yapımında sona gelinen Veliköy Mahallesi piknik alanı ve spor alanları çalışmasına ek olarak Macera Park da yapılacak. Macera parkın içerisinde çocuk ve macera oyun alanları, zepline, paint ball sahası, yürüyüş yolları, fitness alanları oturma ve dinlenme bölümleri ile yeni bir yaşam alanı oluşturulacak.

KAVAKDERE YEŞİL ALAN

Kavakdere’nin etrafı cazibe merkezi haline getirilmesi planlanıyor. Yeşil alan projesiyle vatandaşların hizmetine sunulacak.

KIZILPINAR PARK DÜZENLEMELERİ

Kızılpınar Mahallesinin 22 noktasına içerisinde oturma ve dinlenme bölümleri, çocuk oyun alanları spor salonları, fitness alanları, koşu ve yürüyüş yollarının olduğu vatandaşların güvenle vakit geçireceği yeni park ve yeşil alanlar kazandırılacak. Ayrıca parklardaki oyun gruplarının büyük bölümü engelli çocukların ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenecek.

İŞÇİ DURAKLARI

Yoğunlukla işçilerin kullandıkları servis durakları daha modern bir hale getirilecek.

MODERN TAKSİ DURAKLARI

Taksi durakları yenilenerek daha modern bir görünüme kavuşturulacak.

ÇEKOMER

Engelli vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verebilecek engelli koordinasyon merkezi oluşturulacak. Engelli vatandaşların ulaşım, evde bakım sosyal hayata katılım, temizlik, gıda ve birçok ihtiyacına 7 gün 24 saat cevap verme hedefleniyor.

GENÇLİK EĞİTİM MERKEZİ

Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına spor aktiviteleriyle desteklenen, gençlerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunulacak. Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi olmak üzere birçok noktada hizmet verecek proje ile üniversiteye hazırlanan gençlerin de yanında olmak hedefleniyor.

MEZBAHA KAVŞAĞI VİYADÜĞÜ

Hemzemin geçit üzerinde oluşan trafik yükünü ortadan kaldırmak ve trafik güvenliğini sağlamak adına Namık Kemal Bulvarı ve Çorlu Kavşağını birleştirecek viyadük projesinin yapılması sağlanacak.

KATLI OTOPARK

Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde bulunan Şelale Park’a katlı otopark yapılması planlanıyor. Proje ile kent merkezindeki araç parklanma yoğunluğunun önüne geçilmesi hedefleniyor.

HAMAM

Yap, işlet, devret model ile ilçeye hamam kazandırılacak.

TRAP ATIŞ ALANI

Avcılık ve atıcılık sporlarıyla ilgilenen vatandaşlar için Çerkezköy Trap ve Atış Alanı projesi hayata geçirilecek.

ÖRNEK SOKAKLAR- PRESTİJ CADDELER

8 sokakta uygulanan örnek sokak projesi yeni dönemde 15 sokak da daha hayata geçirilecek. En işlek caddelerde uygulanacak proje ile ilçeye canlılık getirmesi hedefleniyor.

VELİKÖY YOLU AYDINLATMA

186 direkle aydınlatılan Kızılpınar yolunun devamında Veliköy yolu da ışıklandırılacak.

CADDE AYDINLATMALARI

Hükümet Caddesi’nde gerçekleştirilen aydınlatma çalışmaları diğer caddelerde de uygulanacak.

PINARÇA DERE KENARI REKREASYONU

Islahı biten bölümlerinde gerçekleştirilen park ve rekreasyon çalışmalarına 2. etap kapsamında da devam edecek. Dere kenarı, yürüyüş yolu, bisiklet yolu, çocuk oyun alanları, ağaçlandırma projeleri ile vatandaşların kullanımına sunulacak.

MODERN OTOPARK

Gazi Osman Paşa Mahallesinde bulunan Uğur Mumcu Caddesi üzerindeki katlı otopark alanı 120 araçlık bir proje ile vatandaşların kullanımına sunulacak.

KATLI OTOPARK

Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesinde Devlet Hastanesi karşısında bulunan katlı otopark alanı 372 araçlık proje ile vatandaşların kullanımına sunulacak.

İKRAM ÇEŞMESİ

Kış aylarında sıcak çorba, yaz aylarında soğuk su hizmeti veren ikram çeşmesinin sayısı arttırılacak.

HIZLI İNTERNET

180 kilometrelik hat boyunca yapımı tamamlanan fiberoptik altyapı çalışmalarını ve port olmayan ev kalmaması sağlanacak.

MUHTARLIK BİNALARI

Mahallelerde bulunan tüm muhtarlık binaları yenilenip çevre düzenlemeleri ile birlikte modern bir görünüme kavuşturulacak.

İŞ MAKİNELERİ PARKURU

5 kamyon, 1 kepçe ve 1 greyder ile genişletilen iş makineleri parkuruna yenileri eklenerek vatandaşlara daha fazla ve hızlı hizmet sunulacak.

TIR GARAJI

Yapımı tamamlanan tır garajına ilave olarak Veliköy Mahallesi’nde bulunan futbol sahasının bulunduğu araziye, yeni bir tır garajı inşa ederek, tır park alanları arttırılacak.

ÜCRETSİZ Wİ-Fİ VE AŞRJ İSTASYONU

Kentin park ve meydanlarında yerleştirilecek olan ücretsiz internet ve şarj istasyonlarıyla hizmet sunulacak.

VELİKÖY MAHALLESİ SEMT PAZARI

Veliköy Mahallesi’nde yapılacak kapalı semt pazarı ile Veliköylü vatandaşlara alışveriş imkanı sağlanacak.

BAĞLIK MAHALLESİ SEMT PAZARI

Bağlık Mahallesinde bulunan kapalı semt pazarını yeni alanına taşıyarak, pazarı vatandaşların ulaşması kolay hale getirilecek.

HALK KART

Belediyenin sağlamış olduğu tüm sosyal yardımları tek bir kart altında toplayarak yardımların ihtiyaç sahibi vatandaşlara daha hızlı ve kolay ulaşması sağlanacak.

VELİKÖY DÜĞÜN AŞEVİ

Veliköy Mahallesi’nde yapılacak düğün aş evi ile süregelen düğün yemeği geleneğinin gelecek nesillere aktarımı sağlanacak.

ÖĞRETMEN EVİ

Öğretmenlerin sosyal gereksinimlerini karşılayacağı kafe, restoran, etkinlik salonu gibi işlevleri barındıran proje hizmete sunulacak.

NOSTALJİK SOKAK

Çerkezköy’ün tarihine ev sahipliği yapan İstasyon Mahallesi uygulanacak ‘Nostaljik Sokak’ projeler ile kentin tarihi gelecek nesillere aktarılacak.

YERLİ TARIM

Belediyeye ait uygun alanlarda, yapılacak tarım ve seracılık faaliyetleri ile vatandaşların ekonomik ve organik ürünlere ulaşması sağlanacak.

CUMHURİYET MAHALLESİ ALTYAPI

Cumhuriyet Mahallesinde ihalesi tamamlanan altyapı hattı projesi ile kanalizasyon kollektör hattına bağlanmasını sağlanacak.

KENT PARK BÜYÜYOR

Astsubay lojmanlarının bulunduğu alanda devam eden çalışmaları neticelendirerek, bu bölge yapımı tamamlanan Kent Park’a dahil edilecek. Bu sayede Kent Park büyük bir bütün haline getirilecek.

KENT ESTETİĞİ

‘Kent Estetiği’ çalışması ile Öztrak ve Atatürk Caddelerinde, tek tip tabela ve cephe kaplama uygulamaları ile görüntü kirliliğine son vereceğiz.

OTO GALERİ ÇARŞISI

İlçedeki ikinci el araç alım satım işi yapan galerici esnafını aynı çatı altında toplayacak olan projede kent içi kaldırım işgali ortadan kaldırarak, araç veya yaya trafiği düzenli hale gelecek.

KARTEPE PİKNİK ALANI REVİZYONU

Ailelerin bir arada vakit geçirebileceği kartepe piknik alanında spor alanları, yürüyüş ve koşu yolları, çocuk oyun alanları yapılacak.

YAĞMUR SUYU ALTYAPI ÇALIŞMASI

Veliköy Mahallesinde ilçe genelinde, Fevzi Paşa Mahallesi ve Yıldırım Beyazıt Mahallesinde yapılacak çalışmalar ile Namık Kemal Caddesi, Mezbaha Kavşağını kapsayan yağmur suyu hattı Çorlu suyunda son bulacak.

ÇERKEZKÖY STADYUMU

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde zemin hazırlığı yapılan Çerkezköy Stadyumunu Çerkezköylü sporseverlerin hizmetine sunulacak.

YAŞLI BAKIM HİZMETLERİ

İlçe sınırları içerisinde yaşayan yaşlı, kişisel bakıma muhtaç, engelli vatandaşlara sıcak yemek hizmetinden sonra evde temizlik hizmetleri, evde kuaför hizmetleri ve evde bakım hizmetleri ile ihtiyaç sahibi vatandaşların yanlarında olunacak.

DEVAM EDECEK HİZMETLER

Kitapçıkta devam edecek hizmetler kısmında: İftar sofraları, erzak yardımı, ibadethane temizlikleri, hoş geldik bebek, aşımızı paylaşıyoruz, mahalle evleri – kültür sanat kurları, öğrencilere kıyafet ve kırtasiye yardımı, spor turnuvaları, yaz spor okulları, toplu sünnet ve nikah şölenleri, kültür gezileri ve festivaller yer aldı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilge Vatandaş
Bilge Vatandaş - 6 ay Önce

yaparsa akay yapar kozuva sadece show yapar

Kızılpınar mahallesi
Kızılpınar mahallesi - 6 ay Önce

Kızılpınar mahallesi kocameşe piknik alanı nın yollarını yapsanız.. hep tepe olmaz.. doğa orman iç içe.. kocameşe

Özcan kavak
Özcan kavak - 6 ay Önce

İnşAllah sadece vaate kalmaz vaatler güzel

Aysun Taşyürek
Aysun Taşyürek - 6 ay Önce

Yaparsa Vahap Akay yapar

Baba Serdar
Baba Serdar - 6 ay Önce

Vahap Akay bu projeleri yapsın burada yemin ediyorum bütün malvarlığımı ona bağışlarım sadece sallıyor vatandaş buna inanmaz sen bu projelerin yarısını dahi yapamazsın sende ne o kapasite var nede o bütçe para var belediyenin kaç milyon borcu var önce bunu vatandaşa açıkla vatandaş zaten anlayacak bunları yapamayacağını onun için sallama yapacağını söyle sen daha bi yol yapamıyorsun

Memur
Memur - 6 ay Önce

Projeler guzel insAllah uygulanir hayirlisi olsun.

Şahin balçık
Şahin balçık - 6 ay Önce

Yaparsa Vahap yapar

Ömer şen
Ömer şen - 4 hafta Önce

Vahap başkan Bağlık Mahallesi'nde adam gibi çocuğumuzu goturp gezdiebilcegimiz bitane güzel bir park biz dolmuşa binip pazar yerinemi gidelim yada tepeye yada kumlugecite.baglik mahallesine guzel bir park gerekiyor .


SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510