Aksakal: Çerkezköy’ü Metin kardeşimize emanet ediyoruz

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Çerkezköy’de seçim ofisinin açılışına katıldı. Burada kısa bir açıklama yapan Aksakal, “Çerkezköy’ümüzü de Metin kardeşimize emanet ediyoruz. Cumhuriyet kent projelerini Çerkezköy’de Metin kardeşimizle birlikte yürüteceğiz.” dedi.

Aksakal: Çerkezköy’ü Metin kardeşimize emanet ediyoruz

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’deki DSP seçim ofisi açılışına genel başkan Önder Aksakal, DSP Çerkezköy İlçe Başkanı Orhan Ergin, DSP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Metin Dönmez, çevre ilçelerin belediye başkan adayları ve partililer katıldı.

“ONLARI DA HİZAYA SOKACAK BİR MUHALEFET PARTİSİ GELİYOR”

Seçim ofisinin açılışında konuşan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “Atatürk’ün ilkelerini tam anlamıyla hayata geçirmek için yerel yönetimlerden başlayan bir programımız var. Seçim bildirgemizin adını ‘Cumhuriyet kent umudum’ projesi olarak koyduk. Bunu neden böyle yaptık; çünkü 17 yıldır AK Parti iktidarı ile birlikte onu ayakta tutan parlamentodaki muhalefet partilerinin el birliği ile cumhuriyetin bütün değerleri örselendi. Atatürk ilke ve devrimleri ortadan kaldırılıyor. Büyük bir zafiyet yaşanıyor. Toplum artık o Türk kültürünü unutur vaziyete geldi. Kendi kültürümüzü, benliğimizi unutturmaya çalışıyorlar. Bu toprakların sahibi olan bizleri 1071’le sınırlamaya çalışıyorlar. 10 bin yıllık geçmişi olan bu topraklarda Türk milletini hiç kimse ortadan kaldıramaz ve yok edemez.  Demokratik Sol Parti olarak buna müsaade etmeyeceğiz. Artık 31 Mart’tan sonra bu iktidarın bu kadar pervasız çalışmalarına Türkiye’yi bunca sorunun içerisine sokmasına karşılık onların karşısında adam gibi bir muhalefet partisi geliyor. Onları da hizaya sokacak bir muhalefet partisi geliyor. Devleti 17 sene önce bunlara biz teslim etmiştik yeniden teslim alıp, ayağa kaldırmak başta yerel yöneticilerimiz olmak üzere Demokratik Sol Parti’nin boynunu borcudur. İşte bu yuva Çerkezköy’de iktidarının başlangıcı, ilk adımı olan seçim ofisimizdir. Çerkezköy’ümüzü de Metin kardeşimize emanet ediyoruz. Cumhuriyet kent projelerini Çerkezköy’de Metin kardeşimizle birlikte yürüteceğiz.” dedi.

banner287
“GİDİN, BIRAKIN ÇERKEZKÖY’ÜN YAKASINI”

Halk ile birlikte halkçı bir yönetim olacaklarını ifade eden DSP Çerkezköy Belediye Başkan adayı Metin Dönmez, “Çerkezköy’de olduğu gibi bütün Türkiye’de ak güvercin geliyor. Gözün aydın Türkiye. Gözün aydın Çerkezköy, geliyoruz. Halkla birlikte halkçı yönetim için geliyoruz. Halk gelecek rant bitecek. Değişim için DSP, değişim için Metin Dönmez. En büyük projemiz bütün yönetimimiz boyunca halkımıza sormadan hiçbir iş yapmayacağız. İlk önce oradaki o asansörü kırıp atacağız. Vatandaş belediye başkanını, belediyeye girerken görecek. Asansörle çıkmayacak odasına. Ondan sonra bütün projelerimizi katılımla yapacağız. Çerkezköy’deki bütün emekçi kardeşlerim şu anda belediyenin boğulduğu rantı görüyor, hizmetsizliği, yalanı görüyor. Gidin, bırakın Çerkezköy’ün yakasını. Adam gibi adamlar gelsin diyorum.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından seçim ofisinin açılışı yapıldı. Daha sonra DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ilçeden ayrıldı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510